کشف و ضبط چوب قاچاق در رودبار و رودسر استان گیلان

رشت - ایرنا - مأموران نیروی انتظامی استان گیلان در عملیات های جداگانه ای، مقادیری چوب قاچاق در شهرستان های رودبار و رودسر کشف و ضبط کردند.

کشف و ضبط چوب قاچاق در رودبار و رودسر استان گیلان

به گزارش عصر پنجشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا ، فرمانده نیروی انتظامی رودبار گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان حین گشت زنی در مسیر آزاد راه رشت - قزوین به یک دستگاه خودروی نیسان مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

سرهنگ بابک علیزاده افزود: در بازرسی از این خودرو 47 اصله چوب راش قاچاق به وزن تقریبی چهار تن کشف و راننده 31 ساله و سرنشین 24ساله این خودرو دستگیر و متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.

شهرستان رودبار در 67 کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان واقع است.

فرمانده نیروی انتظامی رودسر نیز اظهار کرد: در پی دریافت گزارش مردمی در مورد فعالیت فردی در زمینه قطع درختان جنگلی، ماموران به کمک سرنخ‌های مختلف‏، محل زندگی متهم را شناسایی کردند.

سرهنگ رمضانعلی پورقاسم ادامه داد: در بازرسی از انباری منزل متهم، 119 اصله انواع درختان جنگلی قاچاق از قبیل توسکا، گردو و راش در ابعاد مختلف به وزن هشت تن و ارزش اقتصادی 65 میلیون ریال کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم 47 ساله پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد.

سرهنگ پورقاسم با اشاره به اهتمام نیروی انتظامی در برخورد با افراد فرصت طلبی که برای رسیدن به منافع مادی با آسیب زدن به طبیعت و محیط زیست، باعث هدر رفت منابع ملی می‌شوند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مورد قاچاق، موضوع را با پلیس در میان بگذارند.

شهرستان رودسر در 75 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.