مامور نمای جاعل، در پایانه مسافربری غرب دستگیر شد

تهران- ایرنا- رئیس کلانتری 209 پایانه مسافربری غرب از دستگیری یک مامورنمای جاعل در این پایانه مسافربری خبر داد.

مامور نمای جاعل، در پایانه مسافربری غرب دستگیر شد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرگرد علی طیبی آثار در این خصوص گفت: در پی اعلام خبری از سوی مرکز پیام کلانتری مبنی بر غصب عناوین در خیابان 'دانش' تیمی از ماموران به محل اعزام شدند.

وی افزود: زمانی که ماموران در محل حاضر شدند فردی به آنها مراجعه و اظهار کرد که فردی تحت عنوان مامور انتظامی سعی دارد خودروی وی را به بهانه ای واهی به پارکینگ منتقل کند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: از آنجا که فرد مذکور لباس غیر مصوب به تن داشت، ظن ماموران برانگیخته شده و از وی کارت شناسایی درخواست کردند که متهم چیزی برای ارائه نداشت و همین مساله باعث شد شاکی و فرد مامورنما به کلانتری منتقل شوند.

رئیس کلانتری 209 پایانه غرب، بیان کرد: شاکی در بررسی های انجام شده اظهار داشت که در مسیر خیابان مذکور در حال تردد بود که متهم او را متوقف کرده و به بهانه های واهی سعی کرده خودرو را به پارکینگ منتقل کند و از سوی برای عدم انتقال خودرو به پارکینگ، وجه نقد درخواست کرده است.

سرگرد طیبی، تصریح کرد: متهم نیز تحت بازجویی های انجام شده به جرم خود مبنی بر جعل عنوان و اخاذی از شهروندان اعتراف کرد که در همین راستا پس از تکمیل پرونده و شکایت تنظیم شده به دادسرای ناحیه پنج تهران منتقل شد.

*بازداشت سارق منزل هنگام فرار

رئیس کلانتری 131 شهرری با اشاره به دستگیری یک سارق منزل در محدوده میدان ساعی، گفت: این متهم هنگام فرار از خانه ای که دست به سرقت زده بود، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ محمد کالوسی افزود: با شکایت یکی از شهروندان ساکن محدوده میدان ساعی در خصوص حضور سارق در منزلش، تیمی از ماموران این کلانتری برای دستگیری سارق به محل اعزام شدند.

وی اظهار کرد: زمانی که ماموران به محل رسیدند، سارق مذکور سعی داشت از خانه فرار کند که بلافاصله با ماموران روبرو و در همان محل دستگیر شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: سارق تحت بازجویی های انجام گرفته به جرم خود مبنی بر سرقت از منزل این شهروندان اعتراف و اذعان داشت که پس از مدتی زاغ زنی اقدام به سرقت از خانه مذکور کرده است، اما طی تماس مالک خانه با پلیس، ناکام مانده و دستگیر شده است.

رئیس کلانتری 131 گفت: به این ترتیب، متهم پس از تکمیل پرونده و اعتراف به جرم خود، برای تحقیقات بیشتر پیرامون سرقت های احتمالی دیگر به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و در بازرسی از خودروی سواری اش که روبروی خانه مذکور متوقف شده بود، تعدادی لوازم منزل از قبیل، تلفن، لپ تاپ، مانیتور و مقادیری جواهرات کشف شد.

*بازداشت سارقی با 5 دستگاه تلفن همراه مسروقه

رئیس کلانتری 167 دولت آباد، با اشاره به دستگیری یک سارق حرفه ای تلفن همراه در محدوده دولت آباد، گفت: در مخفیگاه این متهم پنج دستگاه تلفن همراه مسروقه کشف شد.

سرهنگ پیمان احمدی درخصوص جزئیات این خبر اظهار کرد: با ارجاع دستوری از سوی مرجع قضایی، مبنی بر دستگیری یک سارق حرفه ای تلفن همراه، تیمی از ماموران این یگان برای شناسایی و دستگیری متهم وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: در بررسی های انجام شده مشخص شد این سارق ضمن انجام سرقت تلفن همراه شهروندان، اقدام به نگهداری و فروش این اموال در مخفیگاه خود می کند که این اقدام به تجمع مالخران، سارقان و معتادان و شکایت شهروندان شده است.

این مقام انتظامی یادآور شد: در بررسی های بیشتر نیز مشخصات به دست آمده از این فرد با مشخصات ارائه شده از سوی مرجع قضایی مطابقت یافته و معلوم شد که وی همان سارق تحت پیگرد قانونی است.

رئیس کلانتری 167 دولت آباد، گفت: با شناسایی مخفیگاه متهم عملیات دستگیری وی آغاز و شب گذشته، متهم در محدوده سه راه ورامین و در مخفیگاهش بازداشت شده و در بازرسی از محل نیز پنج دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه و یک عدد قمه کشف شد.

سرهنگ احمدی تصریح کرد: متهم به همراه اموال مکشوفه به کلانتری منتقل و تحت بازجویی های انجام شده به جرایم خود مبنی بر سرقت از شهروندان اعتراف و پس از تکمیل پرونده به دادسرای شهرری منتقل شد.

*سارقان لوازم داخلی خودرو در 13 آبان گرفتار شدند

رئیس کلانتری 168 سیزده آبان، با اشاره به دستگیری2 سارق لوازم داخلی خودرو، در این محدوده گفت: از این متهمان 18 قلم اموال مسروقه کشف شد.

سرگرد محمود حق پرست افزود: بر اساس گزاش مرکز 110 پلیس پایتخت مبنی بر سرقت لوازم داخلی خودرو در محدوده سیزده آبان، تیمی از ماموران این کلانتری برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شدند.

وی اظهار کرد: با حضور ماموران در محل، 2سارق که در حال سرقت از یک خودروی سواری بودند مشاهده و در تعقیب و گریزی کوتاه در همان محدوده دستگیر شدند.

رئیس کلانتری 168 عنوان کرد: متهمان به همراه اموال مسروقه همراهشان به کلانتری متنقل و تحت بازجویی های انجام شده به جرایم خود مبنی بر سرقت لوازم داخلی خودروی مذکور اعتراف کردند.

سرگرد حق پرست ادامه داد: هر 2 متهم پس از تکمیل پرونده به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

براساس این گزارش در بازرسی از وسایل همراه این 2 سارق، 6 عدد باند، یک عدد خازن خودرو، 2 عدد ضبط، 3 عدد پنل ضبط، یک عدد دزدگیر، 1 عدد تبر، 1 عدد تبلت، 2 عدد گوشی تلفن همراه، 1 عدد ریموت کنترل، 2 عدد کارت عابر بانک مسروقه کشف شد.