قطع برق 13 روستای ریگان کرمان

کرمان - ایرنا-توفان شدید شن به همراه ریزگردها که ریگان در شرق استان کرمان را از روز گذشته در برگرفته موجب شده تا ضمن قطع برق 13روستا تعداد 50روستای این شهرستان در محاصره شن های روان قرار گیرد.

قطع برق 13 روستای ریگان کرمان

فرماندار ریگان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر مسدود شدن اغلب راههای روستایی و قطعی برق ، دستگاه پایش غلظت ریزگردهای این شهرستان هم از کار افتاده و قطع شده است .

امین باقری با اشاره به اینکه بر اثر غلظت ریزگردها ناچار به تعطیلی مدارس تمام مقاطع تحصیلی شده ایم اظهار داشت : صبح امروز تعداد 13نفر براثر مشکلات تنفسی راهی مراکر درمانی شدند.

وی همچنین گفت : توفان شن به همراه ریزگردها علاوه براینکه موجب کاهش دید افقی و کندی عبور ومرور در محورهای ارتباطی خسارت هنگفتی را هم به فضای سبز شهری ، مزارع و باغات شهرستان وارد کرده است .

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون هیچ ارتباطی با 50روستای در محاصره شنهای روان وجود ندارد افزود: به علت وضعیت بحرانی پیش امده تمامی دستگاهی اجرایی و ستاد بحران شهرستان در حالت آماده باش قرار دارند .

براساس این گزارش توفان شن همچنین موجب مسدود شدن راه ارتباطی و محور ترانزیتی ریگان استان کرمان به چابهار استان سیستان و بلوچستان شده است .

ریگان کانون بحران فرسایش بادی تامرکز استان 285کیلومتر فاصله دارد