تجهیزمراکز آتش‌نشانی اولویت اصلی مجلس و شورای شهر تهران است

تهران- ایرنا- عضو مجمع نمایندگان استان تهران با یادآوری اینکه تخصیص حداکثر اعتبارات به منظورتجهیز مراکز آتش‌نشانی دراولویت مجلس و شورای شهر قرار دارد گفت: تاکنون جانثاری آتش‌نشانان جبران‌کننده کمبودهای این بخش بوده است.

تجهیزمراکز آتش‌نشانی اولویت اصلی مجلس و شورای شهر تهران است

به گزارش ایرنا، سهیلا جلودارزاده روز سه شنبه با تایید پیشنهاد یکی از اعضای شورای شهرتهران مبنی بر ضرورت تخصیص حداکثر اعتبارات به سازمان آتش‌نشانی در بودجه 97 گفت: یکی از اتفاقاتی که به طور مکرر در پایتخت تکرار می‌شود، وقوع حریق در بخش‌های مختلف شهر بوده و گاه عمق آنها تا جایی است که یا منجر به فوت یا بروز خسارات گسترده می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: بی‌تردید اگر امدادرسانی برای اطفای حریق به سرعت انجام شود از بروز بسیاری از وقایع ناگوار جلوگیری می شود اما نداشتن امکانات کافی باعث عدم موفقیت عملیات‌های امداد و نجات شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران تصریح کرد: یک سازمان آتش نشانی باید امکانات لازم به منظور تسریع روند امداد و نجات برای ساختمان‌های بلند که دچار حریق می‌شوند را داشته باشد و این در حالی است که در بسیاری از عملیات‌‌ها جانثاری نیروهای آتش‌نشان کمبودهای این مراکز را جبران می‌کند.

این نماینده مردم درمجلس دهم افزود: تهدید جان آتش‌نشانان یکی دیگر از عواقب کمبود تجهیزات آتش نشانی است، چرا که آنها از امکانات لازم برای زمانی که در تنگنا قرار می‌گیرند، برخوردار نیستند، و این درحالی است که هم باید از لباس ایمنی ویژه و هم کپسول اکسیژن برخوردار باشند که در مواقع حساس مدت زمان بیشتری از خطرات احتمالی در امان بمانند.

جلودارزاده با بیان اینکه کمبود اعتبارات مشکلی بوده که از دیرباز درمورد آتش‌نشانی‌ها وجود داشته است، یادآورشد: امسال مجلس برای تعیین اعتبارات این بخش سخت و زیان‌آور بودن این نوع مشاغل را در بیمه آنها لحاظ کرده است، از سوی دیگر قرار بر این شده که از محل بودجه ملی نیز بخشی به تجهیز آتش‌نشانی‌ها تخصیص یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: هم‌اکنون در کنار تلاش‌هایی که برای رفع آلودگی هوا انجام می‌شود تامین اعتبارات آتش‌نشانی‌ها هم از اهمیت بسزایی برخوردار است، چرا که حاصل بی‌توجهی به این بخش زیان به جان و مال مردم است.

به گزارش خانه ملت، عضو مجمع نمایندگان استان تهران، طی پیشنهادی تصریح کرد: یکی از اولویت‌های بودجه شورای شهرها باید تجهیز مراکز آتش‌نشانی باشد و اهمیت این موضوع تا جایی است که اگر لازم باشد باید از بودجه‌های دیگر کسر کرده و برای این بخش که حیات مردم را در بردارد اضافه شود.