خواب آلودگی راننده علت اصلی واژگونی اتوبوس در جاده دیهوک -فردوس

بیرجند - ایرنا - رئیس پلیس راه خراسان جنوبی ، علت اصلی واژگونی اتوبوس در محور دیهوک - فردوس را بی توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده اعلام کرد.

خواب آلودگی راننده علت اصلی واژگونی اتوبوس در جاده دیهوک -فردوس

سرهنگ حسین رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس آخرین آمار که منجر به تشکیل پرونده از سوی پلیس راه شده است، در حادثه واژگونی اتوبوس در جاده دیهوک - فردوس، 9 نفر کشته و 23 نفر زخمی شدند.

وی افزود: سایر علل واژگونی اتوبوس در این حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور در حال بررسی است.

یک دستگاه اتوبوس ساعت 2 و 34 دقیقه بامداد روز گذشته ( دوشنبه) در محور دیهوک - فردوس واژگون شد و اغلب سرنشینان آن زن و از گچساران در کهگیلویه و بویراحمد راهی مشهد مقدس بودند.

این در حالی است که مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان خراسان جنوبی اعلام کرد: 9 نفر در این حادثه کشته و 36 نفر راهی بیمارستان شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند هم گفت: در مجموع تاکنون مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در محور دیهوک - فردوس مشکل خاصی برای درمان نداشته اند و حال عمومی آنها خوب است.

دکتر محمد دهقانی افزود: مصدومان در لحظات ابتدایی پس از وقوع حادثه در بیمارستان های شهرستان های فردوس و طبس بستری شده بودند که 18 نفر (هفت نفر از فردوس و 11 نفر از طبس) با بالگردهای اورژانس هوایی طبس و بیرجند و اتوبوس آمبولانس به بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند منتقل شدند.