دوستدار طبیعت مار جعفری زخمی را تحویل محیط زیست ریگان کرمان داد

کرمان - ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ریگان گفت:یکی از دوستداران طبیعت و محیط زیست یک مار جعفری زخمی را از داخل یک باغ کشاورزی تحویل این اداره در استان کرمان داد.

دوستدار طبیعت مار جعفری زخمی را تحویل محیط زیست ریگان کرمان داد

حمزه ابراهیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، اقدام این دوستدار محیط زیست را که در راستای صیانت از گونه های نادر جانوری ستود و اظهار داشت : مار جعفری از گونه نادر و خانواده افعی بوده و در عین حال بسیار خطر ناک است .

رئیس اداره محیط زیست ریگان با اشاره به اینکه در شهرستان ریگان دوستداران محیط زیست توجه جدی به گونه های جانوری دارند، بیان داشت: تمام تلاش دوستداران محیط زیست بر حفظ گونه های نادر جانوری است .

ابراهیمی گفت : همیاران و دوستداران محیط زیست در جای جای این شهرستان با اداره محیط زیست همکاری تنگاتنگ و قابل قبولی دارند .

به گفته ابراهیمی ،با راه اندازی اداره محیط زیست ریگان و تلاش همیاران و دوستداران محیط زیست بر گونه های نادر جانوری این شهرستان افزوده شده است .

در منطقه کویری ریگان علاوه بر مار جعفری گونه های نادر جانوری آهوی جبیر ، مار دوشاخ، پلنگ و هوبره وجود دارد.

شهرستان کویری ریگان که این روزها بر اثرطوفانهای شن به دومین کانون ریزگرد ایران پس از خوزستان تبدیل شده در 285کیلومتری شرق کرمان قرار گرفته است .