معرفی استان های رکوردار تصادفات نوروز سال گذشته

تهران - ایرنا- رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی با اعلام استان های رکوردار در تصادفات نوروز سال گذشته گفت استان های فارس، خراسان رضوی ، گیلان، خوزستان، کرمان شمال ، اصفهان ، آذربایجان شرقز و هرمزگان بیشترین سف ها و تلفات جاده ای را به خود اختصاص دادند.

معرفی استان های رکوردار تصادفات نوروز سال گذشته

به گزارش خبرنگار انتظامی ایرنا سردار محمدحسین حمیدی در شصت و یکمین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح های ویژه ترافیکی 97 افزود در نوروز سال گذشته ب ای چهارمین سال متوالی شاهد کاهش تلفات درون و برون شهری بودیم.

حمیدی ادامه داد در نوروز سال گذشته سهم خودروهای شخصی در تصادفات 31 در صد افزایش داشته یعنی سواری ها 68/5درصد تصادفات معادل 3 هزار و 238 فقره را به خود اختصاص دادند.

حمیدی گفت موتورسیکلت ها و کامیون ها بیشترین تردد را داشته اند به گونه ای که موتورسیکلت ها افزایش 7 درصدی تردد و خودروهای مسافربر عمومی 1/1درصد ازحوادث را به خود اختصاص دادند البته شاهد کاهش 2 درصدی تصادفات نسبت به نوروز سال 95 بوده ایم.

وی افزود عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه نسبت به نوروز 95 کاهش داشته بجز عامل عدم رعایت فاصله طولی که 98 فقره را در نوروز 96 به خود اختصاص داد به گونه ای که این عامل 18 درصد نسبت به نوروز سال 95 افزایش داشته است.

حمیدی گفت در نوروز 96 سهم تصادفات در 30 کیلومتری شهرها. 59درصد و از 30 کیلومتر به بعد 41 درصد بوده است.

حمیدی ادامه دادبیشترین نوع تصادفات نوروز سال گذشته واژگونی خودروها است که بخش زیادی از آن واژگونی تک خودرویی است که به دلیل عدم توجه به جلو یا خواب الودگی راننده اتفاق می افتد.

وی اضافه کرد در واژگونی خودرو، وضعیت خودرو و راه و همچنین فرهنگ سازی رانندگان حائز اهمیت است .

به گفته وی 37 درصد واژگونی ها در کل کشور به استان های خراسان رضوی، اصفهان.فارس، سمنان و آذربایجان شرقی اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار انتظامی ایرنا در این جلسه تصمیم گرفته شد تا رزمایش طرح نوروزی 97، بیست و سوم اسفندماه در ضلع جنوبی مرقد امام(ره) برگزار شود و طرح نوروزی از 24 اسفندماه آغاز و تا 17 فروردین ماه 97 ادامه یابد.