آغاز اعزام‌های ارزان قیمت به عتبات عالیات/ هزینه سفر زیر یک میلیون تومان

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: ثبت نام و اعزام زائران عتبات عالیات در قالب کاروان‌های ارزان قیمت، طی روزهای اخیر آغاز شده است و این امر در جهت کاهش بار مالی زائران انجام می‌شود.

آغاز اعزام‌های ارزان قیمت به عتبات عالیات/ هزینه سفر زیر یک میلیون تومان

مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت، در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اظهار کرد: سازمان حج و زیارت در رویکردی جدید با همکاری شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران(شمسا) به برگزاری سفرهای ارزان قیمت عتبات عالیات اقدام می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: ثبت نام و اعزام زائران در قالب کاروان‌های ارزان قیمت، طی روزهای اخیر آغاز شده است و این امر در جهت کاهش بار مالی سفرهای معنوی عتبات عالیات انجام می‌شود.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: افرادی که مشتاق تشرف به عتبات عالیات و متقاضی سفرهای ارزان قیمت هستند با قیمتی کمتر از یک میلیون تومان، به مدت 6 شب و 7 روز به این سفر مشرف می‌شوند.

تلاش حج و زیارت برای کاهش هزینه‌های سفر به عتبات عالیات

آقایی با تاکید بر رعایت استانداردهای مورد تایید سازمان حج و زیارت در برگزاری سفرهای ارزان قیمت یادآور شد: تمام موارد مثل پوشش بیمه‌ای، درمانی و امنیتی هر یک از زائران در سفرهای فوق، با نظارت دقیق سازمان حج و زیارت انجام می‌گیرد و این خدمات توسط شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران (شمسا) ارائه می‌شود.

وی تاکید کرد: متقاضیان سفرهای ارزان قیمت عتبات عالیات می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی مجاز که با مجوز سازمان حج و زیارت در این حوزه فعالیت می‌کنند، در استان محل زندگی خود در سراسر کشور برای ثبت نام و اعزام به این سفر اقدام کنند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت تاکید کرد: تمام تلاش سازمان حج و زیارت بر این امر معطوف است که همه مشتاقان و آرزومندان سفر به عتبات عالیات با پرداخت حداقل هزینه‌ها و البته با رعایت تمام جوانب استاندارد و ایمن به این سفر معنوی مشرف شوند.

آقایی اضافه کرد: در حال حاضر برای اعزام روزانه 10 کاروان برنامه ریزی شده است و البته در آینده ای نزدیک، اعزام کاروان‌های ارزان قیمت تا 2 برابر آمار اعزام فعلی افزایش خواهد یافت.

کاهش هزینه‌های سفر زائران عتبات با تامین استاندارد‌های لازم