مرد 49 ساله طارمی از حمله پلنگ جان سالم به در برد

این مرد مصدوم، هم اکنون در بخش ارتوپد بیمارستان آیت الله موسوی بستری بوده و توسط پزشکان معالج در حال درمان و حال عمومی بیمار نیز مساعد است.

مرد 49 ساله طارمی از حمله پلنگ جان سالم به در برد

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: یکی از اهالی روستای تشویر شهرستان طارم از توابع این استان در ارتفاعات روستاهای لهنه و زرده مورد حمله یک قلاده پلنگ قرار گرفت و از ناحیه پیشانی و دست چپ مصدوم شد.

ایرنا زنجان نوشت؛ امجد باقری افزود: این مرد روستایی از دست پلنگ جان سالم بدر برد.البته هنوز ادعای این مرد روستایی برای محیط زیست محرز نیست و کارشناسان این اداره کل برای تحقیق و بررسی دقیق چگونگی این رخداد و برای یافتن نشانه هایی از وجود پلنگ، عازم منطقه شده اند.

باقری به گفته های این مرد مصدوم استناد کرد و افزود: گویا این مرد روستایی به تنهایی و به منظور تفریح و پیاده روی پای در این منطقه گذاشته است و پس از طی مسافتی حدود پنج کیلومتر مورد حمله این گونه جانوری شاخص قرار می گیرد.وی ادامه داد: مرد روستایی پس از نجات یافتن از دست پلنگ، تلاش می کند از طریق تلفن همراه موضوع را به آشنایان برای کمک و امدادرسانی خبر دهد و چون در نقطه کور قرار داشته بنابراین به ناچار حدود یک کیلومتر از مسیر را پیاده طی می کند و پس از آنتن دهی، آشنایان خود را به کمک فرا می خواند.باقری افزود: این مرد مصدوم که بر اثر بی احتیاطی دچار این حادثه شده است پس از درمان در محل از سوی عوامل اورژانس به بیمارستان شهدا آببر طارم و سپس به منظور ادامه درمان به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان منتقل می شود.

وی اظهار کرد: منطقه شکار ممنوع خرمنه سر طارم و منطقه حفاظت شده سرخ آباد و بخشی از ارتفاعات کوهستانی بین زنجان و طارم، زیستگاه این گونه جانوری زیبا و شاخص است.مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: در سالهای 93 و 94 به ترتیب 2 و 3 قلاده پلنگ در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر از سوی محیط بانان مشاهده و از طریق دوربین فیلمبرداری مستندسازی شده است.

باقری یادآور شد: در سال 94 نیز لاشه یک قلاده پلنگ در منطقه حفاظت شده سرخ آباد زنجان یافت شد.رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست استان زنجان نیز گفت: حمله پلنگ به انسان به ندرت اتفاق می افتد و کارشناسان به منظور تحقیق و بررسی موضوع به دربند تشویر شهرستان طارم اعزام شده اند.

علی قره چه لو افزود: در سالهای اخیر نیز یک چوپان با مشاهده پلنگ با این گونه جانوری وحشی و درنده، درگیر می شود و این حیوان نیز برای دفاع از خود به این چوپان چنگ انداخته و بلافاصله از محل دور می شود.به گزارش ایرنا، شکار هر قلاده پلنگ مبلغ 80 میلیون تومان جریمه دارد.مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی زنجان نیز گفت: موضوع این حادثه ساعت 12:34 ظهر جمعه به اورژانس اعلام شده و بلافاصله عوامل اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.

جواد مرادی افزود: این مرد 49 ساله که از اهالی تشویر طارم می باشد در حمله پلنگ از ناحیه دست چپ آسیب جدی دیده و دچار ضعف و بی حالی شده بود که اقدامات درمانی اولیه توسط اورژانس دستجرده انجام گرفته و سپس به بیمارستان شهدای طارم و پس از انجام اقدامات درمانی به منظور انجام درمان تخصصی به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان انتقال یافت.

وی تصریح کرد: این مرد مصدوم، هم اکنون در بخش ارتوپد بیمارستان آیت الله موسوی بستری بوده و توسط پزشکان معالج در حال درمان و حال عمومی بیمار نیز مساعد است.