آتش سوزی منزل مسکونی در جنوب تهران با 2 مصدوم و 15 نجات یافته

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش سوزی در یک منزل مسکونی در حوالی خیابان مشیریه خبر داد و گفت: در این حادثه 2 نفر دچار مصدومیت شدند و آتش نشانان 15 نفر را به سلامت از محل حادثه نجات دادند.

آتش سوزی منزل مسکونی در جنوب تهران با 2 مصدوم و 15 نجات یافته

سید جلال ملکی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساعت 2:58 بامداد حادثه آتش سوزی در یک منزل 2 طبقه قدیمی در حوالی خیابان مشیریه به سامانه 125 اعلام و ماموران 2 ایستگاه آتش نشانی به همراه خودروهای تجهیزات پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: در یک منزل 2 طبقه قدیمی به وسعت 100 متر در قسمت پشت بام تعدادی پرنده نگهداری می شد که آتش از این قسمت آغاز و به راه پله ها و طبقه اول مسکونی به وسعت 50 متر سرایت پیدا کرد.

ملکی ادامه داد: یک پدر و پسر 70 و 40 ساله در محل حادثه حضور داشتند که پسر 40 ساله در سطح پشت بام در حالی که سعی داشت آتش را خاموش کند از ناحیه 2 دست دچار سوختگی شد و در شرایط بسیار خطرناک در آستانه سقوط از پشت بام قرار داشت که آتش نشانان با استفاده از بالابر این فرد را به پائین انتقال دادند.

وی خاطرنشان کرد: دود حاصل از این آتش سوزی به 2 ساختمان 4 طبقه مسکونی سرایت کرده بود که آتش نشانان 15 نفر از ساکنان این ساختمان ها را به سلامت و بدون آسیب دیدگی خارج کردند.

به گفته ملکی در این حادثه یک خانم 50 ساله دچار دود گرفتگی شد که آتش نشانان این فرد مصدوم را تحویل عوامل اورژانس دادند.

وی یادآور شد: بر اثر شدت آتش سوزی و دود گرفتگی زیاد تمامی پرندگان که در محل حادثه نگهداری می شد تلف شدند.

ملکی علت این آتش سوزی را در دست بررسی کارشناسان آتش نشانی اعلام کرد.