شرور فراری در کیانشهر دستگیر شد

تهران-ایرنا- پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری شرور فراری در کیانشهر، کارگر خیانتکاری در یک کارخانه به جرم سرقت 300 میلیونی و بازداشت سارق سریالی در مرکز تهران خبر داد.

شرور فراری در کیانشهر دستگیر شد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پلیس آگاهی پایتخت، یکی از اراذل و اوباش فراری جنوب تهران، روز گذشته با تلاش ماموران کلانتری 158 کیانشهر دستگیر و برای رسیدگی به پرونده اش راهی دادسرا محلاتی شد.

سرهنگ سیدامین موسوی پور گفت: در راستای اجرای دستور دادیار شعبه چهار دادسرای ناحیه 14 شهید محلاتی، مبنی بر جلب و دستگیری متهم فراری یک پرونده درگیری در محدوده جنوب تهران، تیمی از ماموران به وارد عمل شده و بررسی های لازم را انجام دادند.

وی افزود: طی بررسی های انجام شده و تحقیقات در این خصوص، متهم فراری که یکی از اراذل و اوباش متواری پرونده بود، در محدوده کیانشهر مشاهده تحت تعقیب قرار گرفت که در نهایت بازداشت و به کلانتری منتقل شد که طی بازجویی های انجام شده به جرم خود مبنی بر حضور در درگیری و نزاع و ایجاد ضرب و جرح شهروندان اعتراف و در بازرسی از داخل خودروی متهم نیز علاوه بر کشف مشروبات الکلی، تعدادی سلاح سرد و مواد مخدر کشف شد.

متهم پس از تکمیل پرونده به شعبه چهارم دادسرای ناحیه 14 محلاتی معرفی شد تا در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ شود.

*بازداشت سارق سریالی در مرکز تهران

رئیس کلانتری 112 ابوسعید با اشاره به دستگیری یک سارق سریالی لوازم داخلی خودرو در این محدوده گفت: این متهم با سفارش بار و معطل کردن رانندگان سواری و تاکسی ها، اقدام به سرقت لوازم داخلی خودروهای مالباختگان می کرد.

سرهنگ صادق ضرونی افزود: با ارجاع چند فقره شکایت از سوی رانندگان تاکسی ها و خودروهای سواری در خصوص سرقت لوازم داخلی خودروهایشان، تیمی از ماموران برای بررسی وارد عمل شدند.

وی گفت: در بررسی های انجام شده مشخص شد که تمامی سرقت ها به یک روش و شگرد انجام شده که طی آن فرد سارق با ارایه سفارش به رانندگان آنها را به آدرس های مختلف می فرستاد و در زمانی که راننده خودرو معطل انجام کار بود، از فرصت به دست آمده استفاه و اقدام به سرقت لوازم داخلی خودرو می کرد.

رئیس کلانتری 112 ابوسعید اظهار کرد: با بررسی های دقیق تر و پالایش های انجام شده، سارق مذکور شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

سرهنگ ضرونی گفت: متهم در بازجویی های انجام شده به جرایم خود اعتراف و با شناسایی تعدادی از مالباختگان در محدوده های شهرزیبا، بازار و غرب تهران، بنابر دستور مقام قضایی برای تحقیقات بیشتر به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

*خیانت 300 میلیونی کارگر به صاحبکارش

رئیس کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس با اشاره به دستگیری کارگر خیانتکاری در یک کارخانه به جرم سرقت 300 میلیونی، گفت: این متهم 198 برگه چک مشتریان کارخانه را طی چند مرحله سرقت و برای خود نقد می کرد.

سرهنگ محمد قربان منصوری افزود: برابر اعلام مرکز پیام فوریت های پلیسی 110 مبنی بر سرقت از یک کارخانه در محدوده خیابان بذرافشان، تیمی از مامورن این یگان برای بررسی به محل اعزام شدند.

وی گفت: در بررسی های اولیه مالک کارخانه اظهار داشت که حدود 300 میلیون تومان طی 198 فقره چک از گاوصندوقش به سرقت رفته و این در حالی است که تخریبی در کار نیست و در بررسی از درآمد چند ماهه کارخانه متوجه اختلاف 300 میلیون تومانی شده که در بررسی از سوی حسابدار شرکت معلوم شد که 198 فقره چک از بین چک های خریداران از داخل گاوصندوق به سرقت رفته و از طریق بانک ها وصول شده است.

سرهنگ منصوری افزود: از آنجا که هیچ آثار تخریبی در کار نبود، ظن ماموران به کارمندان شرکت رفته و به تحقیق از آنها پرداختند تا این که اقدام مذکور نتیجه داد و یکی از کارگران به نام «ع» به سرقت از شرکت اعتراف کرد.

رئیس کلانتری 144 گفت: این متهم به کلانتری منتقل و تحت بازجویی های انجام شده به جرم خود اعتراف و اظهار داشت زمانی که کسی در دفتر مدیرعامل حضور نداشته وارد اتاق شده در حالی که جای کلید گاو صندوق را می دانسته اقدام به سرقت کرده و برای رد گم کردن هر از چند گاهی اقدام به سرقت می کرده است.

وی افزود: با اعتراف سارق مذکور باقی چک های مسروقه به مالک کارخانه بازپس داده شد و متهم پس از تکمیل پرونده و با شکایت مالباخته به دادسرا منتقل شد.