پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات از استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - سرپرست حج و زیارت استان مرکزی گفت: پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات این استان از روز چهارشنبه آغاز و تا 22 بهمن ماه جاری ادامه دارد.

پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات از استان مرکزی آغاز شد

ابراهیم محمودی در گفت و گو با ایرنا افزود: افراد برای ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات می توانند تا ساعت 16 روز 22 بهمن ماه جاری با مراجعه به سامانه https://atabat.haj.ir/ برای پیش ثبت نام سفرهای عتبات این دوره اقدام کنند.

وی ادامه داد: نتایج قرعه کشی پیش ثبت نام سفرهای نوروزی و همچنین زمان ثبت نام قطعی در کاروان ها روز چهارشنبه 25 بهمن ماه از طریق سامانه مذکور اطلاع رسانی می شود.

سرپرست حج و زیارت استان مرکزی یادآوری کرد: گذرنامه داوطلبان برای اعزام به عتبات عالیات باید حداقل از چهار ماه اعتبار برخوردار باشد.

سرپرست حج و زیارت استان مرکزی همچنین از آغاز پیش ثبت نام حج تمتع سال 97 خبر داد و گفت: برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع سال 97 و با توجه به ضرورت فراهم سازی مقدمات تشرف به حج تمتع دارندگان قبوض ودیعه گذاری (فیش) حج تمتع تا تاریخ 30 آبان ماه 1385 که علاقمند تشرف به حج در سال 97 می باشند با مراجعه به سامانه حج به نشانی https://reserve.haj.ir نسبت به تکمیل اطلاعات اولیه خود در سامانه مذکور اقدام کنند.

محمودی افزود: پیش بینی می شود در سال 97 از استان مرکزی یکهزار و 400 زائر در قالب 13 کاروان به مکه مکرمه و مدینه منوره مشرف شوند.

امسال یک هزار و 400 نفر از مردم استان مرکزی به حج تمتع و 12 هزار و 596 نفر به عتبات عالیات اعزام شدند.