افزایش قربانیان زمین لرزه تایوان به 2 کشته و 200 زخمی

پکن - ایرنا - تلویزیون محلی تایوان از افزایش قربانیان زمین لرزه‌ 6.4 ریشتری سه شنبه شب این کشور به 2 کشته و 200 زخمی خبر داد.

افزایش قربانیان زمین لرزه تایوان به 2 کشته و 200 زخمی

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا کانون این زمین لرزه 22 کیلومتری شمال شرق شهر 'هوالاین' و در عمق یک کیلومتری از سطح زمین ثبت شده است.

به گفته مقام های تایوان، در نتیجه این زلزله، علاوه بر ساختمان یک هتل معروف محل اسکان گردشگران خارجی، پنج ساختمان دیگر از جمله یک بیمارستان نیز ریزش کرده و آسیب دیده اند.

شماری از ساکنان این ساختمان ها به دلیل تخریب طبقات اول در ساختمان محبوس شده اند و نیروهای آتش نشانی و امداد و نجات در حال بیرون اوردن آنها از طریق نرده بان و جرثقیل هستند.

مقامات اداره آتش نشانی هوالاین اعلام کردند تاکنون 149 نفر را از ساختمان های آسیب دیده نجات داده اند اما تعدادی دیگر نیز همچنان گیر افتاده اند که آمار درستی از آنها ندارند.

فیلم های تلویزیون تایوان نیز نشان دهنده شکستگی و ترک خوردن جاده ها، شکاف در بزرگراه ها و ساختمان های آسیب دیده است.

مقام های هواشناسی تایوان اعلام کردند بعد از این زمین لرزه 6.4 ریشتری، از شب گذشته تا کنون 15 پس لرزه نیز روی داده است.

'تسای اینگون' رئیس جمهور تایوان در صفحه فیس بوک خود اعلام کرده است امداد رسانی سریع به این فاجعه لحظاتی بعد از واقعه برای کمک رسانی به ساکنان این جزیره شروع شده است.

مرکز زمین شناسی آمریکا این زلزله را ساعت 21:56 یکشنبه شب در سواحل شرقی تایوان در 17 کیلومتری شمال شرق شهر هوالاین ثبت کرده بود.

این مرکز قدرت این زمین لرزه را 6.1 و مقام های تایوانی 6.4 ریشتر اعلام کرده اند.

زمین لرزه دیشب تقریبا بعد از 100 زمین لرزه کوچک که طی سه روز گذشته در منطقه اتفاق افتاده است روی داد.

2 سال قبل نیز در فوریه 2018 زلزله ای به همین قدرت در شهر 'تاینان' تایوان روی داد که در نتیجه آن بیش از 100 نفر جان باختند.

شدیدترین زمین لرزه جزیره تایوان در دهه های اخیر، در سپتامبر سال 1999 با 7.6 ریشتر روی داد که یاعث جان باختن دو هزار و 400 نفر شد.