دستگیری اعضای باند سارقان منزل با 128 فقره سرقت از نقاط مختلف کشور

قزوین ایرنا- فرمانده انتظامی استان قزوین از دستگیری اعضای باند سارقان منازل خبر داد و گفت: 128 فقره سرقت در نقاط مختلف کشور در پرونده این افراد ثبت شده است.

دستگیری اعضای باند سارقان منزل با 128 فقره سرقت از نقاط مختلف کشور

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی نیروی انتظامی قزوین، سردار مهدی محمودی روز سه شنبه افزود: در پی ایجاد جو ناامنی و نارضایتی بین اقشار مردم به دلیل چندین فقره سرقت منزل در شهرستان های قزوین و تاکستان، پلیس آگاهی استان با تشکیل کارگروهی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داد.

این مقام انتظامی ادامه داد: با اقدام های اطلاعاتی چهار سارق حرفه ای در رابطه با این سرقت ها مورد شناسایی قرار گرفتند و مشخص شد آنها با خودروهای سواری به صورت حرفه ای اقدام به سرقت طلا و پول نقد از شهروندان می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین ادامه داد: با مراقبت نامحسوس از مخفیگاه یکی از سارقان در شهرستان تاکستان، وی در یک عملیات غافلگیرانه حین تردد با خودرو همراه همسرش دستگیر و در بازرسی از خودروی آنها، مبالغ زیادی پول نقد کشف شد.

سردار محمودی افزود: با انتقال متهمان به پلیس آگاهی، آنان در مقابل ادله و مستندات پلیس به چندین فقره سرقت از منازل در استان های قزوین، البرز، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد و کرمان با همدستی 4 سارق دیگر و 2 مالخر اعتراف کردند.

وی اظهار کرد: با شناسایی مخفیگاه دیگر سارقان این باند در کرج، با برنامه ریزی منسجم، در یک اقدام ضربتی چهار سارق دستگیر و چهار دستگاه خودرویی که در انجام سرقت ها از آنها استفاده می کردند به همراه تعدادی ابزار آلات سرقتی کشف و خودروها نیز توقیف شد.

این مسئول انتظامی با اشاره به کشف اموال سرقتی و تحویل آنها به مالباختگان در این جریان، گفت: متهمان در بازجویی های فنی به 128 فقره سرقت اعتراف و با راهنمایی سارقان 2 مالخر نیز در این خصوص که اقدام به خرید طلاهای سرقتی می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

سردار محمودی با اشاره به ارزش اموال سرقتی که بیش از 10میلیارد ریال است،تصریح کرد: متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.