تخلیه ساختمان برق حرارتی به معنای توقف عملیات نیست/ ادامه عملیات اطفا حریق با ریسک کمتر

تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران با اشاره به روند عملیات اطفا حریق ساختمان شرکت تولید نیروی برق حرارتی در خیابان ولی عصر، گفت: دستور صادره مبنی بر تخلیه نیروهای آتش نشان از داخل ساختمان به معنای توقف عملیات اطفا نیست بلکه روش کار تغییر کرده است.

تخلیه ساختمان برق حرارتی به معنای توقف عملیات نیست/ ادامه عملیات اطفا حریق با ریسک کمتر

به گزارش ایرنا، مهدی داوری روز سه شنبه در حاشیه عملیات اطفا حریق آتش سوزی ساختمان برق حرارتی در جمع خبرنگاران افزود: تخلیه نیروهای آتش نشان از ساختمان در راستای تغییر تاکتیک عملیات بود به نحوی که عملیات اطفا با ریسک کمتر و احتیاط بیشتر همچنان تا مهار کامل حریق ادامه دارد.

وی اظهار کرد: سازه ساختمان فلزی است، ولی براساس بررسی های انجام شده و اعلام نظر کارشناسان مربوطه موضوع تخریب و یا ریزش ساختمان به هیچ عنوان به صورت تایید شده و قطعی اعلام نشده است.

مدیرعامل آتش نشانی تهران گفت: حریق اصلی در طبقه منفی 4 ساختمان است و در هیچ یک از طبقات دیگر ساختمان آتش سوزی نداریم.

داوری افزود: تزریق آب به طبقه منفی 4 انجام شده و ادامه دارد و در طبقه منفی 5 هم تاسیسات ساختمان و یک منبع 20 هزار لیتری آب قرار دارد.

به گفته وی، روند عملیات اطفا حریق همچنان ادامه دارد و امیدواریم در ساعات آینده شاهد موفقیت در جریان مهار کامل آتش باشیم.

داوری تصریح کرد: کم شدن دود و حرارت ناشی از حریق نشانه خوبی برای کشب موفقیت در جریان اجرای عملیات است.

«عملیات امدادی نیروهای آتش نشان برای مهار حریق ساختمان اداری واقع در خیابان ولی عصر(عج) به رغم گذشت حدود 24 ساعت همچنان ادامه دارد؛شهردار تهران که در محل حاضر شده می گوید ترک خوردگی دیوار مشاهده می شود و احتمال نشست یا تخریب ساختمان هم امکان دارد».