درخواست وزارت بهداشت برای تاخیر 2ساعته در آغاز به کار ادارات پایتخت

تهران - ایرنا - معاون بهداشت وزیر بهداشت در نامه ای به استاندار تهران از وی خواست تا به دلیل تشدید معضل آلودگی هوا، علاوه بر تعطیلی تمام مهدهای کودک، مقاطع تحصیلی، مراکز دانشگاهی و آموزش عالی و مسابقات ورزشی در شهر تهران در روز سه شنبه 17 بهمن ماه، ادارات پایتخت فردا با 2ساعت تاخیر آغاز به کار کنند.

درخواست وزارت بهداشت برای تاخیر 2ساعته در آغاز به کار ادارات پایتخت

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، علیرضا رئیسی در نامه ای که به محمد حسین مقیمی استاندار استان تهران نوشته، آورده است: باید موضوع تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و تاخیر در آغاز به کار ادارات نیز به عموم مردم اطلاع رسانی شود.

در این نامه آمده است: با توجه به تشدید آلودگی هوای شهر تهران در روزهای اخیر و اطلاعیه شماره 93 سازمان هواشناسی مبنی بر پایدار بودن جو، تشدید این معضل و قرار گرفتن شاخص در محدوده اضطرار که باعث اثرات زیانباری بر سلامت آحاد جامعه خواهد شد، ضرورت دارد ضمن اطلاع رسانی همگانی به نحو ممکن برای حضور هر چه کمتر افراد در محیط آزاد و کاهش مواجهه با آلاینده های هوا اقدام شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میزان ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوای تهران با 7 عدد افزایش نسبت به ساعت 8 صبح روز گذشته با شاخص 153 در شرایط ناسالم (قرمز) برای همه افراد است.

کیفیت هوای تهران در 6 روز گذشته نیز به دلیل افزایش میزان آلاینده ها در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.