جزئیات آتش سوزی هتل محل اقامت زائران کاروان های آزاد ایرانی در نجف

تهران - ایرنا - سرپرست دفتربرنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: آتش سوزی هتل الناصر واقع در خیابان المدینه شهر مقدس نجف اشرف محل اقامت زائران کاروان های آزاد اعزامی از استان مرکزی دو کشته و سه مصدوم بر جای گذاشت.

جزئیات آتش سوزی هتل محل اقامت زائران کاروان های آزاد ایرانی در نجف

مرتضی آقایی روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار حج و زیارت ایرنا با بیان این مطلب افزود: در این حادثه دو زائر خانم به نام های طاهره عالیخانی و گوهره احمدی جان خود را از دست دادند.

وی اظهار داشت: همچنین در این حادثه محمدعلی قاسمی. اسماعیل خالدی و خانم شوکت رضایی به دلیل استنشاق دود ناشی از آتش سوزی مصدوم شده و هم اکنون در بیمارستان بستری هستند.

وی با تاکید بر اینکه زائران این کاروان ها از خارج از پوشش سازمان حج و زیارت و به صورت آزاد به عراق اعزام شده اند، گفت: این کاروان به صورت غیر رسمی از طریق یکی از هیأت استان مرکزی به صورت گروهی ودر قالب بسته های ارزان قیمت اعزام شده بودند.

سرپرست دفتربرنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات سازمان حج خاطر نشان کرد: این حادثه بر اثر آتش گرفتن پرده‌ای که جنب بخاری یکی از اتاق‌های طبقه سوم این هتل قرار داشت به وقوع پیوسته است.

محمودی سرپرست سازمان حج و زیارت استان مرکزی نیز لحظاتی پیش با ابراز تسلیت به خانواده های بازماندگان این حادثه از مرخص شدن مصدومین این آتش سوزی از بیمارستان خبر داد و تاکید کرد: به تمامی زائرین توصیه اکید دارد باعنایت به شرایط خاص کشور عراق , از طریق کاروان های رسمی و تحت پوشش سازمان حج و زیارت به عراق اعزام شوند.