بارش برف در مسکو دهها پرواز را مختل کرد

مسکو - ایرنا - بارش شدید و مستمر برف در مسکو که در شبانه روز اخیر به بیش از 30 سانتی متر رسید موجب تاخیر دهها پرواز در فرودگاه های مسکو شد و برنامه پروازها را مختل کرد.

بارش برف در مسکو دهها پرواز را مختل کرد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در یک شبانه روز اخیر حداقل 70 پرواز در فرودگاه های مسکو به تاخیر افتاد و 16 پرواز دیگر لغو شد.

در فرودگاه ونوکووا شش پرواز، در فرودگاه شرمتووا ۵۶ پرواز و هشت پرواز دیگر در فرودگاه داماددوا به تاخیر افتاد و 16 پرواز نیز لغو شد.

دیروز (شنبه) نیز بیش از 100 پرواز در فرودگاهها با تاخیر چند ساعته صورت گرفت و 11 پرواز هم لغو شد.

در مجموع در شبانه روز اخیر در مسکو بیش از 30 سانتیمتر برف بارید و ناوگان برف روبی پایتخت با 14 هزار دستگاه برف روبی بطور شبانه روزی مشغول پاکسازی معابر سطح شهر از برف است.

پتر بیریوکوف معاون شهردار مسکو اعلام کرد اگر لازم باشد تعداد دستگاههای سامانه برف روبی مسکو تا 17 هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.

در شبانه روز اخیر در مسکو 58 هزار کارگر مشغول برف روبی بودند، با این وجود توده های مرتفع برف در کناره بسیاری از خیابانهای پایتخت به چشم می خورد.

سازمان هواشناسی مسکو اعلام کرده است: در شبانه روز اخیر بارش برف در این روز از سال در تاریخ هواشناسی مسکو بی سابقه بوده و نصف میانگین ماهانه برف در مسکو بارید.

برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینک زیر وارد کانال تلگرام ما شوید.