غرق شدن ۹۰ مهاجر در نزدیکی سواحل لیبی

آژانس مهاجرت سازمان ملل اعلام کرد احتمالا حدود ۹۰ مهاجر که بیشتر آن ها پاکستانی بودند، امروز جمعه بر اثر واژگونی قایقشان در دریای مدیترانه و نزدیکی سواحل لیبی غرق شده اند.

آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش پایگاه خبری «الخبر»اولیویا هیدون سخنگوی آژانس مهاجرت سازمان ملل گفت: تصور می رود این ۹۰ مهاجر امروز جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: اجساد ۱۰نفر از این مهاجران و از جمله هشت پاکستانی در سواحل لیبی کشف شده است و سه نفر از سرنشینان این قایق نجات یافته اند.

نجات یافتگان که دو نفر با شنا خود را به ساحل رسانده بودند و یک نفر نیز توسط یک قایق ماهیگیری نجات داده شده بود،تصریح کردند بیش از ۹۰ مهاجر در این قایق غرق شده بودند که اکثریت آن ها را پاکستانی ها تشکیل می دادند.

در سال ۲۰۱۷میلادی بیش از سه هزار و ۱۰۰مهاجر غیر قانونی که تلاش می کردند از طریق دریا خود را به اروپا برسانند،جان خود را در دریای مدیترانه از دست دادند.دو هزار و ۸۰۰نفر از این افراد از سواحل لیبی به حرکت در آمده بودند.

لیبی به دلیل نزدیک بودن به اروپا و همچنین عدم کنترل دقیق بر مرزهای آن به دلیل نبود حکومت مرکزی قدرتمند، به محلی برای عبور مهاجران غیر قانونی از کشورهای مختلف به ویژه کشورهای آفریقایی تبدیل شده است.

پارسینه