نشت گاز منوکسیدکربن 3 عضو یک خانواده در تهران را به کام مرگ کشاند

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: نشست گاز منوکسیدکربن در یک واحد مسکونی 50 متری منجر به گازگرفتگی و مرگ 3 عضو یک خانواده در پایتخت شد.

نشت گاز منوکسیدکربن 3 عضو یک خانواده در تهران را به کام مرگ کشاند

سیدجلال ملکی عصر پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساعت 12 و 18 دقیقه امروز حادثه گازگرفتگی در خیابان جیحون به سامانه 125 اعلام و ماموران ایستگاه 85 آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی اظهار کرد: دراین حادثه، نشست گاز منوکسیدکرین در یک واحد مسکونی(طبقه اول ساختمان 2 طبقه) منجر به مسمومیت و مرگ 3 عضو خانواده(زوج جوان حدودا 27 ساله و دختر 5 ماهه) شده است.

ملکی تصریح کرد: با حضور نیروهای اورژانس و آتش نشانی و بررسی محل و معاینه افراد، مشخص شد که چندین ساعت از زمان فوت هر 3 نفر گذشته است.

وی با بیان اینکه علت مرگ این خانواده توسط پزشکی قانونی بررسی می شود، افزود: بررسی کارشناسان آتش نشانی نشان می دهد مسدود بودن دودکش سیمانی(داخل دیوار) به عنوان خروجی بخاری منجر به نشت گاز منوکسیدکرین و مرگ اعضای این خانواده شده ا ست.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به شهروندان توصیه کرد برای پیشگیری از بروز این قبیل حوادث تلخ حتما از سلامت ایمنی وسایل گرمایشی منازل خود اطمینان حاصل کنند.