نشت گاز جان یک نفر را در شبستر گرفت

تبریز- ایرنا - مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی گفت: نشت گاز مونواکسید کربن در شهرستان شبستر موجب فوت یک نفر شد.

نشت گاز جان یک نفر را در شبستر گرفت

وحید شادی نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه شامگاه روز گذشته در شهرک صنعتی کوزه کنان شبستر رخ داد.

وی ادامه داد: با اعلام این حادثه به مرکز 115 بلافاصله کارشناسان این مرکز به محل اعزام شدند و مرگ نگهبان 45 ساله به دلیل استنشاق گاز مونواکسید کربن در محل را تایید کردند.

شادی نیا علت این حادثه را نشت گاز از آبگرمکن اعلام کرد.

وی یادآور شد: مسمومیت با گاز مونواکسید کربن علایمی شبیه به سرماخوردگی دارد و فرد را دچار آب ریزش بینی، سردرد و سوزش چشم می کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید دقت کنند که اگر در یک زمان چند نفر در داخل یک محیط بسته دچار این علایم شوند به احتمال زیاد در خطر گاز مونواکسید کربن قرار دارند.

**مسمومیت سه نفر با گاز فاضلاب در شهرک آخولا خسروشهر

مسئول روابط عمومی اورژانس استان آذربایجان شرقی همچنین اظهار کرد: روز گذشته در یک کارخانه کارتن سازی در شهرک آخولا سه کارگر که در داخل کانال فاضلاب به عمق ۷متری در حال لایروبی بودند دچار مشکل تنفسی می شوند.

وی افزود: کارشناسان اعزامی به محل سه مرد ۴۲ساله، ۲۰ ساله و ۳۰ساله تحت اقدامات درمانی اورژانس به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انتقال دادند.