نماینده حامی دولت: آقای روحانی از خواستم‌ها و نشد حرف نزنید

یک نماینده حامی دولت و عضو فراکسیون امید مجلس از رئیس‌جمهور خواست که از خواستم‌ها و نشدها حرف نزند.

نماینده حامی دولت: آقای روحانی از خواستم‌ها و نشد حرف نزنید

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، سیده فاطمه حسینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه، 10 بهمن) در نطق میان‌دستور در صحن علنی پارلمان، با اشاره به نا آرامی‌های اخیر در کشور، گفت: ناآرامی‌های اخیر می‌تواند پیش‌لرزه یک واکنش اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بحران‌زا در کشور باشد، از این رو، همه ارکان نظام و دلسوزان جامعه باید آسیب‌شناسانه به فکر پیشگیری از آن باشند.

وی با بیان اینکه امروز همه جریان‌های سیاسی بر حق اعتراض شهروندان براساس قانون اساسی تأکید کرده‌اند، افزود: این مهم است که همه متوجه شوند که نارضایانی که حق اعتراض مسالمت‌آمیز و قانونی دارند، شهروندان محترم هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش، گفت: از رقبای سیاسی دولت می‌خواهم توجه داشته باشند که از افراطی‌گری در نقد‌ها که نقد سازنده را به اتهام‌پراکنی فتنه‌انگیز بدل می‌کند و موجبات سلب اعتماد عمومی، نه تنها از دولت، بلکه از نظام می‌شود، خود‌داری نمایند.

حسینی در ادامه خطاب به رئیس‌جمهور، اظهار داشت: آقای روحانی، چالش‌های پیش‌روی کشور بر کسی پوشیده نیست، از جنابعالی می‌خواهم با مردم شفاف‌تر صحبت کنید و از سر بسته سخن گفتن بپرهیزید و از «خواستم‌ها و نشد» حرف نزنید.

وی ادامه داد: آقای  روحانی کمتر از 8 ماه پیش ملت عزیز ایران با حضور پرشور خود در انتخابات ریاست‌جمهوری به مشارکت در تعیین سرنوشت کشورشان مبادرت ورزیدند، پیش از این عبور از سال‌ها تحریم، 8 سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را رقم زدند، با ملت به صراحت و شفافیت سخن بگویید.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور! مردم را به مشارکت مجدانه فرا بخوانید، مردم را در هر شرایطی و در این شرایط حساس در حل مسائل جامعه به مشارکت دعوت کنید.

عضو فراکسیون امید مجلس در پایان با اشاره به افزایش قیمت دلار، خاطرنشان کرد: دولت و بانک مرکزی باید در قالب اقتصاد مقاومتی این روز‌ها را پیش‌بینی و برای چنین شرایطی سناریوی دیگری اجرا می‌‌کرد.

انتهای‌ پیام/