راه های 160 روستای آذربایجان غربی همچنان بسته است

ارومیه - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: راه های دسترسی 160 روستای استان به دنبال بارش سنگین برف روزهای گذشته تا صبح امروز /سه شنبه/ همچنان بسته است.

راه های 160 روستای آذربایجان غربی همچنان بسته است

عبدالحسین علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راه های 390 روستاهای آذربایجان غربی تا روز یکشنبه بسته بود که در کمتر از 248 ساعت گذشته جاده دسترسی به 230 روستا از آنها بازگشایی شد.

وی اضافه کرد: نزدیک به 50 هزار نفر در این روستاها زندگی می کنند که تلاش می شود در سریع ترین زمان ممکن، راه دسترسی این روستاها بازگشایی شود.

وی ادامه داد: این روستاها در شهرستان های ارومیه، خوی، نقده، پیرانشهر، مهاباد، تکاب، اشنویه و شاهین دژ قرار دارند.

علی اکبری افزود: همه راه های اصلی و بین شهری آذربایجان غربی اکنون باز است و 68 گروه راهداری در مسیرهای مختلف در حال خدمات رسانی به رانندگان وسایل نقلیه و مسافران هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی تاکید کرد: با توجه به سرمای شدید هوا و یخبندان مسیرهای مختلف، استفاده از تجهیزات زمستانی در همه جاده های استان برای رانندگان ضروری است.

به گزارش ایرنا، بارش برف که از روز پنجشنبه گذشته در آذربایجان غربی آغاز شده بود، افزون بر 48 ساعت ادامه داشت.

بر پایه گزارش ها، 15 سانتی متر در معابر درون شهری و بیش از 40 سانتی متر در بلندی و کوهستان های استان برف بر زمین نشسته است.

با وجود گذشت بیش از پنج هفته از زمستان سال 1396، این توده بارشی نخستین برف را به صورت گسترده در سطح آذربایجان غربی به ارمغان آورده و موجب شادی مردم شده است.

این استان بیش از 2 هزار و 800 روستا دارد که از این تعداد بیش از 2 هزار و 100 روستا بالای 20 خانوار است.