سارقان مسلح ۷ میلیارد تومانی به دام افتادند

اعضای باند سارقان مسلحی که از یک تبعه خارجی در استان خراسان رضوی 7 میلیارد تومان سرقت کرده بودند به دام افتادند.

آفتاب‌‌نیوز :

6‌مرداد‌ماه سال گذشته بود که راننده تاکسی همراه مسافر خارجی به مأموران پلیس استان خراسان رضوی مراجعه کردند و از پنج‌سارق مسلح به اتهام سرقت اموال مرد مسافر شکایت کردند.

راننده تاکسی در توضیح ماجرا گفت: همراه مسافر خارجی‌ام از تایباد راهی مشهد بودیم که در میانه راه خودروی پژو‌405 نقره‌ای را ه را بر ما سد کردند.

سرنشینان خودروی پژو که مسلح بودند مقدار زیادی ریال سعودی، درهم امارات و دینار کویت به ارزش 7‌میلیارد تومان از مسافر خارجی سرقت کردند و از محل گریختند. با طرح این شکایت تیمی از مأموران پلیس تحقیقات خود را برای شناسایی سارقان مسلح آغاز کردند. در حالی که سارقان از خود هیچ ردی به جای نگذاشته بودند بررسی‌ها نشان داد دو نفر از اعضای اصلی این باند با پول‌های سرقتی یک دستگاه تریلر و یک دستگاه خودروی سواری گرانقیمت خریده و از مرز به کشور ترکیه گریخته‌اند. در حالی که 19‌ماه از حادثه گذشته بود مأموران پلیس دریافتند دو متهم فراری به ایران بازگشته و در شهر مشهد به صورت مخفیانه زندگی می‌کنند.

پس از این مأموران در تحقیقات فنی مخفیگاه متهمان را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه آنها را دستگیر کردند. دو متهم در بازجویی‌ها به جرم خود با همدستی سه‌سارق دیگر اعتراف کردند.  سردار قادر کریمی، فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با بیان اینکه مأموران سه‌عضو دیگر این باند را در تربت‌جام دستگیر کردند، گفت: پس از اعتراف متهمان کارآگاهان مبارزه با جرائم جنایی مخفیگاه سه‌متهم دیگر را در شهرستان تربت جام شناسایی کردند و آنها را به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند و در فرصت مناسب دستگیر کردند.  تحقیقات از متهمان برای شناسایی شاکیان احتمالی ادامه دارد.

منبع: جوان