قهرمان کشتی از 14 سالگی دزد بود!

می گوید قهرمان کشتی بود اما از 14 سالگی تاکنون 16 بار بخاطر جرایم مختلف به زندان افتاده است.

قهرمان کشتی از 14 سالگی دزد بود!

فریدون 40 ساله متهمی است که 16 بار از سن 14 سالگی به زندان افتاده است و در آخرین پرونده اش در نقش های مختلف کارمند بانک، بیمه، کانون بازنشستگان و... به سراغ طعمه هایش که زنان و مردان سالخورده بود رفته و دست به سرقت طلا و پول های آنها می زد.

به گزارش رکنا، این پرونده 20 فروردین ماه امسال با حضور زن 64 ساله ای در ادامه پلیس تشکیل شد که اعلام کرد مردی در نقش کارمند بانک زنگ خانه را به صدا در آورد و ادعا کرد که برنده جایزه بانک شده ام.

این زن ادامه داد: کارمند بانک وقتی وارد خانه شد ابتدا خواست تا مدارکم را برایش بیاورم و زمانیکه به سمت اتاق رفتم و وقتی کمد دیواری را که داخلش مدارک شناسایی و طلاهایم بود رسیدم احساس کردم کارمند بانک پشت سرم است.

وی افزود: تا خواستم اعتراضی کنم مرا در چشم بهم زدنی طلا و پول هایم را سرقت کرد و پا به فرار گذاشت.

ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با افزایش این پرونده ها به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 3 تجسس های فنی خود را آغاز کردند.

تحقیقات پلیسی ادامه داشت که ماموران با چهره نگاری متهم از سوی طعمه هایش پی بردند که وی فریدون یکی از سارقان سابقه دار است.

ردیابی های پلیسی در حالی ادامه داشت که هر روز به شاکیان پرونده فریدون اضافه می شد تا اینکه کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در منطقه شکوفه شدند.

بدین ترتیب عملیات دستگیری فریدون کلید زده شد و وی ساعت 10 شامگاه 27 دی ماه امسال در خیابان پیروزی، میدان شکوفه دستگیر شد.

فریدون که پس از سرقت طلاها و پول های طعمه هایش را داخل خودروی پژو 206 که در یک پارکینگ نگهداری می کرد جاساز کرده بود و پس از دستگیری همه آنها را در اختیار ماموران قرار داد.

سابقه داری؟

از 14 سالگی به خاطر سرقت، شرارت، حمل مواد مخدر Drugs و... دستگیر شدم که حدود 16 سابقه دارم.

الان به چه جرمی دستگیر شدی؟

سرقت طلا و پول زنان و مردان میانسال.

به چه شیوه ای سرقت می کردی؟

از دو سال پیش سرقت هایم را شروع کردم و در نقش کارمند بانک، کارمند اداره بیمه، کانون بازنشستگان و ... وارد خانه های طعمه هایم می شدم و در فرصتی مناسب و در سناریوهای مختلف پول و طلاهایشان را سرقت می کردم.

چطور طعمه هایت را شناسایی می کردید؟

معمولا کسانیکه پول زیادی همراهشان است از بانک به سرعت خارج می شوند که به سرعت به خانه برسند و من برای اجرای نقشه ام مردان و زنان پیر را که برای گرفتن حقوق بازنشستگی به بانک مراجعه می کردند را تحت نظر می گرفتم و تا نزدیکی خانه شان تعقیب شان می کردم و سپس از طریق همسایه ها مشخصات آنها را به دست می آوردم.

چطور وارد خانه می شدی؟

مثلا زنگ خانه شان را می زدم و می گفتم که کارمند بانک هستم و پولی که از بانک گرفتید اشتباهی پرداخت شد و پول شما دست من است. وقتی آنها به جلوی در می آمدند مرا با یک دسته پول می دیدند و با چرب زبانی اعتمادشان را جلب می کردم واز آنها می خواستم که پولی که از بانک گرفتند را بیاورند تا پول خودشان را که بیشتر است تحویل بگیرند. وقتی پول را به من می دادند ب از آنها می خواستم کاغذ و خودکار بیاورند که رسید پول ها را امضا کنند که در همین فرصت من با پول هایی که در دستم بود پا به فرار می گذاشتم.

طلاها را چطور سرقت می کردی؟

در بعضی از سرقت ها زنان و مردان میانسال به من اعتماد می کردند، دعوت می کردند که وارد خانه شان شوم که در این مرحله آنها را به بهانه آوردن پول و مدارک شناسایی به سمت محل نگهداری پول، مدارک شناسایی و طلاها می کشاندم و سپس در فرصتی مناسب دست به سرقت طلا و پول ها می زدم.

چقدر پول به دست آوردی؟

نزدیک به 200 میلیون تومان پول نقد و حدود 800 میلیون تومان طلا به دست آوردم.

چرا آنها را داخل خودرویت نگهداری کردی؟

چون اگر جایی می گذاشتم که دم دستم باشد همه اش خرج می شد و از وقتی که فهمیدم تحت تعقیب هستم آنها را جمع کردم که پس از دستگیری، برای گرفتن رضایت از شاکیان، اموال سرقتی را پس دهم.

طلاها را نفروختی؟

بخش کمی از آنها را فروختم که هنوز پولی نگرفتم.

از کجا می دانستی که تحت تعقیب هستی؟

عکسم در رسانه ها و کانال های تلگرامی منتشر شده بود.

تا کی می خواهی دزدی و خلاف کنی؟

توبه کردم و دیگر دست به این کارها نمی زنم.

16 بار زندان توبه نکردی؟

از روی ناچاری بود و بدهکار بودم اما دیگر توبه کردم و دست به سرقت نمی زنم.

شغل ؟

مغازه لوازم التحریر داشتم و مدتی هم در کار طلا مشغول بودم.

طلاهای قیمتی را نفروختی؟

نه، چون مالخرم آنها را به قیمت پایینی می خرید، به طور مثال یک زنجیر سکه برای 170 سال دزدی کردم که با توجه به وزنش شاید 6 میلیون از من بخرند ولی قیمت واقعی آن نزدیک به 200 میلیون تومان است و مالخر هیچ وقت چنین پولی نمی دهد.

می دانی از چه کسانی و در چه محل هایی سرقت کردی؟

بله، آدرس همه آنها را به یاد دارم.

ورزشکاری؟

بله، کشتی گیر بودم و حتی قهرمان هم شدم اما افسوس که پا به دنیای تبهکاری گذاشتم.

چطور وارد دنیای تبهکاری شدی؟

پدر و مادرم فوت کرده بودند و من الگویی برای زندگی ام نداشتم به همین خاطر وارد دنیای تبهکاری شدم.

بنا به این گزارش، با توجه به گسترده بودن سرقت های فریدون در سطح شهر، بازپرس پرونده با تقاضای چاپ عکس متهم خواست تا کسانیکه در دام سرقت های فریبکارانه این متهم قرار گرفته اند به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.