برف تمام راه های مازندران به پایتخت را بست

ساری - ایرنا - بارش برف و کولاک و یخبندان در مازندران و تهران سبب شده است تا تمام محورهای مواصلاتی این استان به پایتخت بسته شود.

برف تمام راه های مازندران به پایتخت را بست

به گزارش خبرنگار ایرنا، صبح دوشنبه محورهای هراز ( آمل- تهران)، کندوان ( چالوس - کرج) و سوادکوه (قائمشهر - تهران)، سه محور اصلی ارتباطی مازندران به پایتخت، بسته است.

برف و یخبندان همچنین جاده ساری به سمنان را بست.

مدیر راهداری و حمل ونقل جاده ای مازندران گفت که اگر چه محورهای منتهی به تهران در حوزه های استحفاظی راهداری این استان به پایتخت باز است ، ولی بارش برف شدید و کولاک در حوزه پایتخت باعث انسداد راههای ارتباطی شمال کشور به تهران شده است.

عباسعلی نجفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : گروه های راهداری مازندران برای تسریع در بازگشایی محورهای هراز ، کندوان و سوادکوه در حوزه استحفاظی استان تهران به کمک همکارانشان در پایتخت شتافتند.

وی به رانندگانی که قصد تردد از محورهای مازندران به استان تهران را دارند، توصیه کرد تا اطلاع بعدی از تردد در این مسیر خودداری کنند.

همچنین طبق گزارش راهداری مازندران برف راه های ارتباطی روستاهای منطقه هزارجریب در شهرستان نکاء، بهشهر، گلوگاه ، چهاردانگه و دودانگه شهرستان ساری را بست.

علاوه بر آن با تشدید بارش برف و باران در مازندران تعدادی از مدارس شهری و روستایی به تعطیلی کشیده شد.

اداره کل هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که بتدریج از عصر امروز از میزان ناپایداری کاسته شود و از فردا (سه شنبه) نیز با صاف شدن هوا احتمال یخ زدگی سطح جاده ها وجود دارد.

بارش برف در مازندران از روز شنبه هفتم بهمن ماه شروع شد و همچنان ادامه دارد.

مازندران 3 هزار و 600 کیلومتر راه اصلی دارد که حدود 600 کیلومتر آن را گردنه های برفگیر و صعب العبور تشکیل می دهد.

در زمستان سال جاری 33 اکیپ راهداری با 250 دستگاه ماشین آلات و 400 راهداری به گردنه های برفگیر استان و 22 راهدارخانه اعزام شدند.