آماده باش ۲۴ ساعته مرکز فرماندهی سازمان مدیریت بحران

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران گفت: این سازمان آماده است تا در صورت نیاز در هر ساعتی از شبانه روز جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران را برگزار کند.

آفتاب‌‌نیوز :

احمد صادقی گفت: مرکز فرماندهی ستاد مدیریت بحران به صورت ۲۴ساعته فعال است.

صادقی درباره رویه استاندارد این سازمان در رابطه با تغییر شرایط جوی شهر تهران توضیح داد: این مرکز نقشه های فرماندهی را از قبل تهیه می کند، از مراجع ذیربط در این حوزه برای نقشه ها تأییدیه می گیرد و به دستگاه های مربوطه هشدارهای لازم را می دهد.

وی ضمن اشاره به این که درباره برف دیروز و امروز با توجه به پیش بینی های تخصصی اطلاعیه هایی صادر کردیم، اظهار داشت: به همه دستگاه های عضو در شورای هماهنگی مدیریت بحران، چه دستگاه هایی که در قالب شهرداری فعالیت می کنند مثل معاونت خدمات شهری و چه دستگاههایی که در خارج از شهرداری هستند مثل سازمان آب و فاضلاب و شرکت گاز و پلیس راهور، هشدار فرستادیم و از این دستگاه ها خواستیم که در شرایط آماده باش قرار بگیرند.

صادقی تاکید کرد: پیام های آموزشی را نیز به سرعت در اختیار صداوسیما قرار دادیم تا آنها را از شبکه های مختلف سیما و صدا پخش کنند.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران گفت: این مواردی بود که سازمان مدیریت بحران شهر تهران پیش از بارش برف انجام داد. پس از بارش برف نیز در ساعتهای اولیه مرکز پیام ما در ستاد گزارش دستگاههای مربوط را سریعا دریافت و نسبت به هماهنگیهای لازم میان دستگاههای اجرایی اقدام کرد.

به گزارش شهر نوشت، صادقی در پایان اظهار داشت: نکته مهم این است که سازمان مدیریت بحران شهر تهران به صورت ۲۴ساعته با هشیاری کامل آماده است تا در صورت نیاز جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران را برگزار کند.