ابراز ناخشنودی فرانسه از اعمال فشار آمریکا بر اروپا در مورد توافق هسته ای

تهران - ایرنا - خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه از پاریس گزارش داد: ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه از این موضوع که دولت آمریکا، متحدان اروپایی خود را برای تجدیدنظر در توافق هسته ای تحت فشار قرار می دهد تا الزامات واشنگتن را تامین کند، ابراز ناخرسندی کرد.

ابراز ناخشنودی فرانسه از اعمال فشار آمریکا بر اروپا در مورد توافق هسته ای

براساس این گزارش، لودریان خود را برای مذاکرات پرتنش امروز (سه شنبه) با رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در پاریس آماده می کند، پیش از این دیدار در گفت و گو با خبرنگاران یادآور شد که تعهد قاطعانه فرانسه به توافق هسته ای را در جریان این دیدار مورد تاکید قرار می دهد.

وی این پرسش را مطرح کرد که چرا دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، «این توپ را به (زمین) کنگره و اروپایی ها برمی گرداند»، در حالی که روسیه و چین نیز ذیل این توافقنامه را امضا کرده اند.

اسوشیتدپرس افزود: ترامپ تهدید کرده است که در فصل بهار از توافق هسته ای می شود، مگر اینکه این توافق طبق میل وی اصلاح شود. در همین حال تیلرسون وزیر امور خارجه دولت ترامپ این هفته در اروپا به سر می برد، تا حمایت متحدان اروپایی واشنگتن برای اعمال مجازات های جدید و سخت علیه ایران جلب کند، امری که می تواند به عنوان راهی برای جلوگیری از خروج آمریکا از توافق هسته ای قلمداد شود.

گزارش مشکل
آمريكاتوافق هسته اي