کریستف رضاعی موسیقی زنانی با گوشواره های باروتی را ساخت

کریستف رضاعی، ساخت موسیقی فیلم مستند زنانی با گوشواره های باروتی را به پایان رساند.

کریستف رضاعی، ساخت موسیقی فیلم مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» را به پایان رساند.

کریستف رضاعی موسیقی زنانی با گوشواره های باروتی را ساخت

به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مراحل فنی فیلم مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند، برای حضور در جشنواره سی و ششم فجر، این روزها در حال انجام است و مراحل صداگذاری آن نیز به پایان رسیده است.

از جمله مراحل فنی و هنری این مستند، ساخت موسیقی توسط کریستف رضاعی بود که این آهنگساز کار خود را به پایان رسانده است.

رضاعی از جمله آهنگسازانی است که موسیقی خاص او در فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» توانست جایزه بهترین موسیقی فیلم را در جشن حافظ کسب کند. او همچنین در سی و پنجمین دوره از جشنواره فیلم فجر توانست سیمرغ بلورین بهترین موسیقی فیلم را برای فیلم «نگار» از آن خود کند.

گفتنی است؛ مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» درباره خبرنگاری عراقی به نام «نورا»ست که مشغول تهیه گزارش از نبرد با داعش است و به همین واسطه با زنان مختلف داعشی و غیر داعشی مواجه می شود. در بخشی از «زنانی با گوشواره‌های باروتی»، زنان داعشی عرب، غیر عرب و زنانی را که قربانی داعش شده اند را می بینیم که نورا، با آنها مواجه می‌شود.

رویکرد این مستند پرداختن به زنان و کودکانی است که در جنگ با داعش بودند. از همین رو برای اولین‌بار تصاویری از این زنان در یک اثر نشان داده می‌شود که تا به حال در هیچ مستند یا رسانه‌ای نمایش داده نشده است.

مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» در یازدهمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم های مستند ایران، سینما حقیقت حضور داشت و توانست جایزه بهترین کارگردانی، بهترین صدا، بهترین فیلم بخش آوینی و بهترین فیلم بخش بین الملل را از آن خود کند.

این فیلم همچنین قرار است در آخرین روز از جشنواره فیلم فجر، روز شنبه 21 بهمن ماه ساعت 17 در سینمای رسانه، برای خبرنگاران و اهالی رسانه اکران خواهد شد.