ورود سامانه بارشی به جواستان کرمانشاه/کاهش محسوس دمای هوا از فردا

ورود سامانه بارشی به جواستان کرمانشاه/کاهش محسوس دمای هوا از فردا

کرمانشاه- مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه از کاهش محسوس دمای هوای استان از فردا و همچنین ورود سامانه بارشی به جو استان خبر داد.

محمد خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر ، در خصوص آخرین پیش بینی صورت گرفته از وضعیت هوای استان کرمانشاه گفت: با گذر موجی ضعیف از جو منطقه، هوای استان طی امروز و فردا، صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و افزایش ابر خواهد بود.

وی افزود: وزش باد که طی ساعاتی از امروز و در نواحی مرزی نسبتاً شدید خواهد بود، بتدریج هوا را بخصوص در این نواحی کم و بیش غبارآلود می کند.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه  تصریح کرد: این شرایط ممکن است در برخی نقاط از نواحی شمالی استان رگبارهای خفیف و موقتی نیز درپی داشته باشد.

وی گفت: به دنبال این وضعیت، از بعدازظهر روز چهارشنبه تا شنبه هفته آینده، امواج ناپایدار دیگری از جو منطقه عبور خواهند کرد که علاوه بر افزایش ابر و تشدید وزش باد- به ویژه در ساعاتی از روز جمعه که ممکن است با نفوذ غبار همراه شود- شرایط را برای بارش هایی در سطح استان فراهم می کند.

خسروی ادامه داد: بارش که در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه غالباً پراکنده خواهد بود، از عصر جمعه و طی روز شنبه از نمود و گستردگی بیشتری برخوردار خواهد شد.

وی گفت: دمای هوا نیز که در روزهای دوشنبه و سه شنبه به طور نسبتاً محسوسی کاهش می یابد،  از روز چهارشنبه تا پایان هفته تغییرات زیادی نخواهد داشت.