افزایش 134 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان ایلام

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی استان ایلام از افزایش 134 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان ایلام خبر داد.

افزایش 134 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان ایلام

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سردار نورعلی یاری گفت: اطلاعاتی در خصوص حمل مواد مخدر توسط یکی از عمده فروشان مواد مخدر در بخش کلات مورموری دریافت و موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس شهرستان آبدانان قرار گفت.

وی ادامه داد: با سرنخ های به دست آمده، فروشنده عمده مواد مخدر شناسایی و طی هماهنگی های به عمل آمده با مقامات قضایی شهرستان توسط عوامل انتظامی بخش کلات مورموری، متهم در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: از متهم چهار کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک که به صورت ماهرانه در خودروی نیسان جاسازی کرده بود کشف شد.

وی تصریح کرد: پس از دستگیری، متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شهرستان آبدانان، و خوردوی نیسان این سوداگر نیز توقیف شد.

سردار یاری تاکید کرد: با تلاش شبانه روزی همکاران، از ابتدای سال تاکنون، 134 درصد افزایش کشفیات مواد مخدر و 10 درصد افزایش دستگیرشدگان را داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان ایلام ازشهروندان خواست هرگونه عرضه و توزیع موادمخدر را به پلیس اطلاع دهند تا اجازه فعالیت کسانیکه جوانان و نوجوانان کشور را به ورطه نابودی هدایت می کنند داده نشود.

** کشف سرقت احشام به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال در شهرستان دره شهر

فرمانده انتظامی شهرستان دره شهر از دستگیری سارق احشام بخش ماژین و کشف سرقت به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ مهرداد علیمحمدی امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام شکایت تعدادی ازساکنان روستاهای بخش ماژین شهرستان دره شهر مبنی بر سرقت احشام روستاییان ، مراتب در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی پاسگاه بخش ماژین با انجام اقدامات شبانه روزی پلیسی توانستند سارق احشام را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کنند.

وی تاکید کرد: سارق در تحقیقات اولیه به سرقت تعداد قابل توجهی احشام به ارزش ریالی ۴۰۰ میلیون ریال اعتراف که در این راستا پرونده ای تشکیل و جهت بررسی بیشتر در دست اقدام می باشد.

سرهنگ علی محمدی با اشاره به اقدامات رد گم کنی سارق مانند شستشوی کامل و ایجاد تغییرات در پشم و شمایل احشام سرقتی و فروش آنها به مالخرها از شهروندان خواست به منظور پیشگیری از وقوع سرقت از خرید احشام زنده و یا خرید گوشت از قصابی های غیرمجاز خودداری کنند.

6119