ترامپ همه چیز را انکار کرد

من هرگز لفظ توهین آمیزی در مورد هاییتی به کار نبردم جز آن که گفتم هائیتی کشور فقیری است و مشکلات عدیده ای دارد؛ امری که بر همگان مبرهن است...

ترامپ همه چیز را انکار کرد

«من هرگز لفظ توهین آمیزی در مورد هاییتی به کار نبردم جز آن که گفتم هائیتی کشور فقیری است و مشکلات عدیده ای دارد؛ امری که بر همگان مبرهن است...»

ترامپ همه چیز را انکار کرد

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز ، روزنامه انگلیسی گاردین نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در توییتی، استفاده از لفظکشورهای گند و کثافت» را در توصیف هائیتی، السالوادور و چندین کشور آفریقایی ، تکذیب کرد.

ترامپ پس از بیش از 12 ساعت سکوت کاخ سفید در این باره، در توییتی نوشت: من هرگز لفظ توهین آمیزی در مورد هاییتی به کار نبردم جز آن که گفتم هائیتی کشور فقیری است و مشکلات عدیده ای دارد؛ امری که بر همگان مبرهن است. هیچ گاه نگفتم آن ها را (از آمریکا) بیرون بیندازید. تمام این ها را دموکرات ها سرهم کرده اند. احتمالا لازم است جلسات آینده ضبط شوند. متاسفانه به هیچ کس اعتمادی نیست.

پیش از این خبرگزاری رویترز خبر داده بود که ترامپ پنجشنبه طی جلسه‌ای با اعضای سنا پذیرش مهاجر از کشورهای آفریقایی و هائیتی را زیر سوال برد و گفته بود:«این همه آدم مهاجر از آفریقا را برای چه می خواهیم. این کشورهاگند و کثافت هستند ... باید مهاجر بیشتری از نروژ بیاید.

ابتکار

گزارش مشکل
ترامپهائیتیعدیده