سخنگوی سازمان اورژانس کشور: تلفاتی از زلزله سومار گزارش نشده است

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: تا این لحظه گزارشی مبنی بر تلفات و خسارات جانی از زلزله روز پنجشنبه سومار نداشتیم و گشت زنی تیم های ارزیاب اورژانس کشور همچنان در منطقه ادامه دارد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور: تلفاتی از زلزله سومار گزارش نشده است

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، این مطلب را سخنگوی سازمان اورژانس روز پنجشنبه درکانال رسمی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه ای با قدرت 5.6 ریشتر ساعت 10 و 29 دقیقه روز پنجشنبه در مرز استان های کرمانشاه و ایلام حوالی جنوب شرقی سومار رخ داد.

مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه در همین ارتباط گفت: طول جغرافیایی این زمین لرزه که در شهر کرمانشاه نیز به خوبی احساس شد در عمق هشت کیلومتری زمین اتفاق افتاده است.

فرهاد فروزی خاطرنشان کرد: این زمین لرزه در 13 کیلومتری سومار، 43 کیلومتری گیلانغرب و 139 کیلومتری شهر کرمانشاه رخ داد.

وی گفت: سه پس لرزه دیگر نیز به فاصله 20 دقیقه پس از زمین لرزه 5.6 ریشتری نیز بوقوع پیوست.

فروزی با بیان اینکه هنوز قدرت سه زمین لرزه بعدی مشخص نشده، گفت: احتمالا بین 4.9 تا 5 ریشتر قدرت داشته اند.

فرهاد همتی فرماندار گیلانغرب نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است.

تا ساعت 9 امروز یکهزار و 726 پس لرزه در استان به ثبت رسیده بود که 311 مورد بالای سه ریشتر قدرت داشته و 58 مورد هم بالای چهار ریشتر بوده است.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان نیز که در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد باعث کشته شدن 620 تن و مصدومیت 12 هزار و 386 نفر شد.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.