انتشارگازمنوکسید کربن 4 نفررا درافسریه تهران مسموم کرد

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انتشار گازمنوکسید کربن در یک منزل مسکونی در افسریه خبر داد و گفت: در این حادثه 4 نفر از اعضای یک خانواده دچار مسمومیت شدند.

انتشارگازمنوکسید کربن 4 نفررا درافسریه تهران مسموم کرد

سید جلال ملکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساعت 23:49 شب گذشته انتشار گازمنوکسید کربن در یک منزل مسکونی در افسریه به سامانه 125 اعلام و ماموران ایستگاه 15 آتش نشانی شهر تهران به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: در طبقه دوم یک ساختمان مسکونی 4 طبقه و در یک واحد مسکونی 65 متری بدلیل استفاده مشترک از دودکش در هود آشپزخانه و آبگرمکن دیواری، انتشار گاز منوکسید کربن اتفاق افتاده بود.

ملکی ادامه داد: با هوشیاری یکی از اعضای خانواده و با اطلاع سریع این حادثه به سامانه 125 ، آتش نشانان به محل حادثه رسیده و 4 نفر شامل پدر، مادر، دختر جوان و یک پسر بچه 7 ساله که دچار مسمومیت با گاز منوکسید کربن شده بودند را نجات دادند.

وی خاطرنشان کرد: مادر و دختر جوان در وضعیت وخیمی قرار داشتند که آتش نشانان هر 4 نفر را تحویل عوامل اورژانس دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با توصیه به شهروندان که هر وسیله گرمایشی یک دودکش مجزا نیاز دارد، تاکید کرد: استفاده از دودکش مشترک بسیار نا ایمن است چرا که هود آشپزخانه همیشه روشن نیست اما بخاری، آبگرمکن دیواری همیشه مورد استفاده است و استفاده از دودکش مشترک موجب انتشار گاز منوکسید کربن می شود.

وی توصیه کرد حتما دودکش های وسایل گرمایشی تا سطح پشت بام کشیده شده باشد.