جنایت در برج‌های دوقلوی میدان المپیک

وقوع درگیری منجر به جنایت در برج‌های دوقلوی در حال ساخت میدان المپیک چندی قبل به کلانتری شهرک گلستان اعلام و با حضور مأموران کلانتری و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد یکی از کارگران تأسیساتی ساختمان به نام مسلم (٣٨ساله) در درگیری دسته‌جمعی در اتاقک نگهبانی و محل استراحت کارگران، از ناحیه کمر و سینه مورد اصابت جسم تیز قرار گرفته و به قتل رسیده است.

مردی که همکارش را در دعوا بر سر شستن ظرف‌ها به قتل رسانده بود، دستگیر شد.

به گزارش شرق، وقوع درگیری منجر به جنایت در برج‌های دوقلوی در حال ساخت میدان المپیک چندی قبل به کلانتری شهرک گلستان اعلام و با حضور مأموران کلانتری و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد یکی از کارگران تأسیساتی ساختمان به نام مسلم (٣٨ساله) در درگیری دسته‌جمعی در اتاقک نگهبانی و محل استراحت کارگران، از ناحیه کمر و سینه مورد اصابت جسم تیز قرار گرفته و به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان با حضور در محل جنایت به تحقیق از چهار کارگر ساختمانی که در نزاع و درگیری مشارکت و حضور داشتند، پرداختند و موفق به شناسایی یکی دیگر از کارگران ساختمانی به‌نام «مصطفی. چ» (٢٦ساله) به‌عنوان قاتل متواری شدند.

کارآگاهان در تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت اطلاع پیدا کردند نزاع و درگیری به خاطر تمیزکردن ظرف‌های تهیه غذا آغاز شد.

شاهدان صحنه جنایت در اظهارات مشابهی عنوان کردند: «مصطفی قصد درست‌کردن غذا برای شب را داشت. از ما درخواست کرد ظرف‌ها را شسته و برایش ببریم، اما آن روز نوبت مصطفی بود غذا درست کند و می‌بایست خودش ظرف‌های غذا را می‌شست. به همین علت کسی به کمکش نرفت. مصطفی سراغ کوچک‌ترین نفر حاضر در اتاقک نگهبانی به‌نام عباس (١٧ساله) رفت تا او را مجبور به شستن ظرف‌ها کند، اما عباس حاضر به شستن ظرف‌ها نشد و همین موضوع باعث آغاز درگیری مصطفی با او شد. ما که شاهد موضوع بودیم، به طرفداری از عباس پرداختیم و همین باعث شدت پیداکردن درگیری شد به‌گونه‌ای که مصطفی اقدام به برداشتن چاقو کرد».

شاهدان صحنه جنایت درباره نحوه ارتکاب قتل گفتند: «مقتول (مسلم) فامیل عباس بود و بیشترین درگیری با مصطفی - به قصد طرفداری از عباس - از طرف مسلم صورت گرفت. به‌همین علت زمانی که مصطفی دست به چاقو شد، مستقیم سراغ مسلم رفت و چند ضربه چاقو به او زد. پس از آن با تهدید چاقو از ساختمان خارج شد و به‌سرعت از محل فرار کرد».

در همان تحقیقات اولیه مشخص شد متهم پس از فرار از محل جنایت، تهران را به قصد محل ناشناسی ترک کرده و به محل سکونت خانواده‌اش در شهرستان نیز نرفته است.

تحقیقات برای شناسایی مخفیگاه مصطفی در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا سرانجام آنها اطلاع پیدا کردند مصطفی با هویت مجعول «احمد حیدری» و به قصد ترک اعتیاد مصرف شیشه به یک کمپ ترک اعتیاد در شهر شیراز رفته است. بلافاصله هماهنگی‌های لازم با بازپرس پرونده انجام و کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضائی به استان فارس اعزام شدند و ضمن هماهنگی با قاضی درخشان، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی شیراز، متهم پرونده را در کمپ ترک اعتیاد دستگیر کردند. او در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل مسلم اعتراف کرد.

متهم در اعترافات خود گفت پس از جنایت به‌سرعت از تهران خارج شد و به شهرهای جنوب کشور رفت. مدتی را به‌صورت کارتن‌خواب و بلامکان در اهواز سپری کرد و در همین مدت به‌ مصرف مواد مخدر از نوع شیشه اعتیاد پیدا کرد. پس از آن به شیراز رفت و در آنجا با سرقت از ساختمان‌های نیمه‌ساز، هزینه مصرف مواد مخدر خود را تأمین می‌کرد تا اینکه در نهایت به‌قصد ترک مصرف شیشه به کمپ ترک اعتیاد رفت و در آنجا با هویت مجعول احمد حیدری بستری و سرانجام دستگیر شد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: متهم با قرار بازداشت موقت و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.