دستگیری کلاهبردار اینترنتی در آذربایجان شرقی

تبریز - ایرنا- رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) آذربایجان شرقی گفت: فردی که در زمینه فروش ارز دیجیتال، از کاربران کلاهبرداری می کرد، دستگیر شد.

دستگیری کلاهبردار اینترنتی در آذربایجان شرقی

به گزارش ایرنا، سرهنگ محسن محمودی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه با واریز مبالغی جهت خرید ارز دیجیتال از وی به مبلغ یک میلیارد و 450 میلیون ریال کلاهبرداری شده، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه متهم در بررسی های اولیه، شناسایی و پس از اخذ دستور از مقام قضایی دستگیر شد، ادامه داد: این فرد با جلب اعتماد مشتری مبنی بر بازدید از سایت خرید ارز الکترونیکی، بعد از پرداخت وجوه مورد درخواست دیگر پاسخگوی مشتری نبود و هیچ گونه ارزی تحویل مشتری نمی داد.

سرهنگ ‌محمودی با تاکید بر اینکه صرافی های فعال در فضای مجازی دارای مجوز نیستند، اظهار کرد: گردانندگان این گونه صرافی ها فقط قصد سوءاستفاده و کلاهبرداری از کاربران را دارند و بعد از دریافت وجوه، پاسخگوی مشتری نبوده و هیچ گونه ارزی تحویل خریدار نمی شود.

وی گفت: کاربران فضای مجازی بدانند هرگونه مبادله ارزی فقط باید در صرافی صورت گیرد و این مبادله نمی‌تواند آنلاین باشد به این معنا که شما ارز را به حساب صراف واریز کنید و صرافی به شما وجه درخواستی را تحویل دهد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی اظهار کرد: در صورت بروز مشکلات در فضای سایبری، به پلیس فتا مراجعه و مشکل خود را با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند و یا با شماره های 2188756 ،110 موضوع را به پلیس اطلاع و در صورت هر گونه پیشنهاد و انتقاد با شماره 197 تماس بگیرند.

6120/518