ارتش آزاد روهینگیا مسئولیت نخستین حمله علیه ارتش میانماردر سال 2018 را برعهده گرفت

کوالالامپوری- ایرنا - شبه نظامیان روهینگیایی موسوم به ارتش آزاد روهینگیا' (آرکان) در یک پست توئیتری مسئولیت نخستین حمله به نیروهای امنیتی میانمار را در سال جاری میلادی(2018) در ایالت راخین برعهده گرفتند.

ارتش آزاد روهینگیا مسئولیت نخستین حمله علیه ارتش میانماردر سال 2018 را برعهده گرفت

به گزارش روز دوشنبه ایرنا حمله به نیروهای امنیتی در ایالت راخین میانمار در نخستین روزهای سال نو میلادی چند مجروح به جای گذاشته است.

میانمار پست به نقل از ارتش میانمار دراین زمینه گزارش داد :حدود 10 نفراز ستیزه جویان ارتش آزادروهینگیا ( آرکان ) روز جمعه گذشته با استفاده از مین های دست ساز و تیراندازی به یک خودرو نیروهای امنیتی این کشور در راخین حمله کردند که دو نفر از این نیروها به همراه راننده زخمی شده است.

بحران کشتار و آوارگی روهینگیایی ها در اواخر ماه اوت2017 (شهریور96) پس از حمله تعدادی از نیروهای ارتش آزاد روهینگیا (آرکان ) به چند ایستگاه مرزی در ایالت راخین آغاز شد.

ارتش میانمار به بهانه مقابله با این شبه نظامیان عملیات کشتار گسترده ای را در ایالت راخین از مسلمانان روهینگیایی انجام دادند که سازمان ملل از آن به عنوان پاکسازی نژادی نام برده است.

حملات گسترده وسیستماتیک ارتش میانمار با حمایت و مشارکت گروههای بودایی افراط گرا علیه روهینگیایی ها تاکنون بیش از 6 هزار و 700 کشته و 655 هزار آواره در بنگلادش به جای گذاشته است.

رسانه های آسیایی می گویند: اکنون شش ماه پس از این کشتار تلخ ، خبر دیگری از حمله شبه نظامیان روهینگیایی به چند نیروی امنیتی درایالت راخین منتشر شده است که می تواند دستاویزدوباره ای برای ارتش میانمار در شروع سرکوب دیگری باشد.

علاوه براین براساس توافق دوجانبه میانمار و بنگلادش قرار است آوارگان روهینگیایی از اواخر ژانویه جاری به صورت داوطلبانه به میانمار بازگردند.

ارتش آزاد روهینگیا 'آرکان' همچنین درپیام خود در توئیتر اعلام کرد: حملات جدید خود را علیه ارتش میانمار آغاز کرده است.

ارتش میانمارنیز با اعلام اینکه با حضور در ایالت راخین کاملا اوضاع این منطقه را تحت کنترل دارد مدعی شد: سرکوب یک پاسخ مناسب برای تهدیدات تروریستی است.