نقشه 40 دانش‌ آموز برای اخاذی از مردان هوسران

روزنامه شرق نوشت: جوان آرایشگر و ۴۰ دانش‌آموز پسر، با معرفی خود به‌جای دختران در تلگرام و اینستاگرام و فریب مردان، از آنها کلاه‌برداری می‌کردند.

روزنامه شرق نوشت: جوان آرایشگر و ۴۰ دانش‌آموز پسر، با معرفی خود به‌جای دختران در تلگرام و اینستاگرام و فریب مردان، از آنها کلاه‌برداری می‌کردند.

مردی با حضور در پلیس فتای استان خراسان‌رضوی با طرح شکایتی مدعی شد در فضای مجازی از او کلاه‌برداری شده است. او به افسر تحقیق گفت: دو ماه پیش در تلگرام با دختری آشنا شدم، گاهی تلفنی حرف می‌زدیم، اما اجازه نمی‌داد حضوری همدیگر را ببینیم. در این مدت، او به عناوین مختلف ازجمله اینکه خودش یا اعضای خانواده‌اش بیمار شده‌اند یا خودرویش تصادف کرده، از من ‌خواست اینترنتی پول به حسابش واریز کنم.

مرد جوان افزود: در این مدت به‌خاطر علاقه‌ای که به او داشتم، خواسته‌هایش را می‌پذیرفتم که در این مدت ۱۵‌ میلیون تومان پول از من دریافت کرد. چند روز پیش، یکباره ارتباطش را با من قطع و بعد از آن با شماره‌ای ناشناس پیامی برایم در تلگرام ارسال کرد که اگر از وی شکایت کنم، بلایی بر سرم می‌آورد. همان‌جا بود که مطمئن شدم او کلاه‌بردار است.

با تشکیل پرونده قضائی، تحقیقات پلیس فتا برای دستگیری کلاه‌بردار فراری آغاز شد تا اینکه مأموران در جریان تحقیقات متوجه شدند فردی که شاکی را فریب داده و از او کلاه‌برداری کرده، دختر نبوده؛ بلکه یک پسر است.

با شناسایی این جوان که آرایشگر ۲۲ساله‌ای بود، وی با دستور قضائی بازداشت شد. متهم جوان با انتقال به پلیس فتای استان خراسان‌رضوی، راز کلاه‌برداری‌های عجیب خود و ۴۰ پسر دانش‌آموز یکی از دبیرستان‌های مشهد را که به‌طور سریالی دست به کلاه‌برداری از شاکی و مردان دیگری زده بودند، فاش کرد. وی به افسر تحقیق گفت: دو ماه پیش یکی از دوستانم به آرایشگاهم آمد و گفت در گروه‌های تلگرامی یا اینستاگرام با جازدن خود به‌عنوان دختر، با مردان ارتباط دوستی برقرار کرده و با این ترفند، هزینه‌های شارژ تلفن‌همراهش را تهیه می‌کند. من هم با شنیدن حرف‌های او وسوسه شدم و همین کار را چندبار انجام دادم. متهم ادامه داد: سپس برای اینکه ماجرا لو نرود، با همدستی تعدادی از پسران مدرسه‌ای که به محل کارم می‌آمدند،

همین نقشه را به اجرا گذاشتیم. چند نفر از آنها با جازدن خود به‌عنوان دختر در تلگرام و اینستاگرام، با شاکی ارتباط برقرار می‌کردند و از او به عناوین مختلف پول می‌گرفتند و شاکی گمان می‌کرد با یک خانم در ارتباط است. غافل از اینکه ما همه پسر بودیم که این‌چنین او را سر کار گذاشته و از وی کلاه‌برداری می‌کردیم. وی ادامه داد: برای اینکه شاکی به موضوع شک نکند و بتوانیم به کلاه‌برداری سریالی‌مان از او ادامه دهیم، من از دختر مورد علاقه‌ام می‌خواستم که حرف‌های مختلفی را در قالب صدای ضبط‌شده برایم ارسال کند که ما همین صداها را برای شاکی ارسال می‌کردیم و او مطمئن شده بود که طرف مقابلش یک دختر است. من و ۴۰ دانش‌آموز مدرسه، با این شیوه از مردان دیگری هم کلاه‌برداری کردیم. با اعتراف‌های جوان آرایشگر و با دستور سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس‌پلیس فتای استان خراسان‌رضوی، تحقیقات گسترده‌ای برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای این باند آغاز شد و مأموران موفق به شناسایی ۴۰ پسر دانش‌آموز یکی از دبیرستان‌های شهر مشهد در این پرونده شدند.

آنها با احضار به پلیس فتای خراسان‌رضوی، بازجویی شدند و اعتراف کردند هدف‌شان از این کار، فقط به‌دست‌آوردن پول و تفریح بوده است. سردار قادر کریمی، فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی، نیز در‌این‌باره گفت: با افشای این موضوع، چند نفر از دانش‌آموزان نزد مدیر مدرسه رفته‌اند و اعلام کردند که حاضرند پول‌های کلاه‌برداری‌شده را پس بدهند. وی بیان کرد: تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد و از مردم می‌خواهیم هنگام حضور در شبکه‌های اجتماعی، دقت لازم را داشته باشند و به‌راحتی فریب افراد را در فضای مجازی نخورند که این‌طور به دردسر بیفتند.

گزارش مشکل
کلاه‌برداریشاکی