بازتاب محکومیت اقدام ترامپ در نشریات شیراز

شیراز – ایرنا- اقدام ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و تحولات منطقه خاورمیانه در صفحه نخست نشریات چاپ شیراز بازتاب گسترده ای داشت.

هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

بازتاب محکومیت اقدام ترامپ در نشریات شیراز

روزنامه های خبرجنوب و عصرمردم تنها روزنامه های چاپ شیراز بودند که روز پنجشنبه 16 آذرماه بین دو روز تعطیل رسمی (چهارشنبه سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) و جمعه) منتشر شدند و در این شماره و همچنین شماره روز شنبه خود، تیتر درشت صفحه را به محکومیت اقدام ترامپ اختصاص دادند.

روزنامه خبرجنوب روز شنبه در شماره 10667 با انتشار عکس راهپیمایی روز جمعه 17 آذرماه مردم ایران علیه سیاست های آمریکا در منطقه از این روز به نام 'جمعه خشم' یاد کرد و این تیتر را برجسته کرد: 'انزوای کامل آمریکا در نشست شورای امنیت'.

این روزنامه در شماره روز پنجشنبه نیز تیتر 'خشم و نفرت جهانی از اقدام ترامپ' را برای صفحه اول خود برگزیده بود.

روزنامه عصرمردم نیز شنبه در شماره 6227 عنوان 'محکومیت جهانی اعلام پایتختی بیت المقدس' را در صفحه نخست برجسته کرد.

این روزنامه در شماره روز پنجشنبه فرازی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر این که 'اعلام پایتختی قدس از روی عجز آنها است' را به عنوان تیتر یک برگزیده بود.

روزنامه افسانه نیز روز شنبه تیتر نخست شماره 3467 خود را به 'واکنش های جهانی به تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس' اختصاص داد و با فونت درشت نوشت: 'شانه به شانه آتش'.

روزنامه تماشا نیز شنبه در شماره 1415 این تیتر را برای تحولات منطقه برگزید: 'آغاز پایان شورای همکاری خلیج فارس'.

روزنامه سبحان دیگر روزنامه چاپ شیراز نیز در شماره 4277 فرمایش های مقام معظم رهبری و سخنان وزیر امور خارجه و امام جمعه موقت تهران را در ارتباط با محکومیت اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی برگزید.

روزنامه شیرازنوین نیز روز شنبه در شماره 303 سخنان وزیر امور خارجه مبنی بر 'مارهایی که عربستان رها کرده، خودش را گزیده اند' در ارتباط با تحولات منطقه منتشر کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه طی سخنانی در کاخ سفید، قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو را به قدس مهیا کند.

این اقدام رئیس جمهور آمریکا که برخلاف قطعنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عربی و اسلامی است، با واکنش منفی بسیاری از دولت های جهان روبه رو شده و تظاهرات متعددی در بسیاری از کشورهای جهان علیه این تصمیم ترامپ برگزار شده است.