ناهار وحدت ملل و مذاهب در مجتمع آموزشی پیام امام مسکو

مسکو - ایرنا - همزمان با سالروز میلاد پربرکت نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفرصادق (ع) و هفته وحدت مراسم جشن باشکوهی تحت عنوان ناهار وحدت ملل و مذاهب در مجتمع آموزشی پیام امام (ره) وابسته به سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو برگزار شد.

مسکو - ایرنا - همزمان با سالروز میلاد پربرکت نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفرصادق (ع) و هفته وحدت مراسم جشن باشکوهی تحت عنوان «ناهار وحدت ملل و مذاهب» در مجتمع آموزشی پیام امام (ره) وابسته به سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو برگزار شد.

ناهار وحدت ملل و مذاهب در مجتمع آموزشی پیام امام مسکو

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از مجتمع آموزشی پیام امام (ره)، این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی ایران آغاز شد.

در ادامه مراسم، حسین جباری نصیر یک کارشناس امور مذهبی، سخنانی پیرامون دلیل ارسال پیامبر ازجانب خداوند و نیازهای جامعه بشریت و دوران پس از پیامبر و نیاز به امام بیان کرد.

سپس تکنوازی ازطرف یکی از دانش آموزان اجراگردید و گروه سرود مدرسه به اجرای قطعه بنده نواز پرداختند که مورد استقبال قرار گرفت.

اهدای کارت تبریک تولدت مبارک به دانش آموزان آذرماهی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در انتها دانش آموزان برسرسفره ناهار وحدت نشستند که در آن غذاهای سنتی و محلی و ملی ازکشورهای ایران افغانستان آذربایجان و تاجیکستان وجود داشت و در راستای وحدت ملل و مذاهب کلیه دانش آموزان به دوستان و همکلاسیهای خود ازغذای خویش اطعام دادند.

در مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) مسکو که یکی از بزرگ ترین مدارس ایرانی خارج از کشور است، افزون بر دانش آموزان ایرانی، دانش آموزانی از چند کشور اسلامی به ویژه جمهوری آذربایجان، تاجیکستان و افغانستان درس می خوانند و مدرک تحصیلی این مرکز نیز به شرط تسلط به زبان روسی در نظام آموزشی روسیه رسمیت دارد.

در این مجتمع آموزشی امسال نزدیک 160 دانش آموز در مقاطع مختلف از کلاس اول تا پیش دانشگاهی پذیرش شده اند که حدود نیمی از آنان خارجی هستند و شمار دانش آموزان هم نسبت به سال گذشته 20 درصد بیشتر شده است.

نام این مجتمع آموزشی وابسته به سفارت جمهوری اسلامی ایران زیر نظر آموزش و پرورش، برگرفته از پیام تاریخی دی ماه 1367 امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به «میخاییل گورباچف» آخرین صدر هیات رئیسه اتحاد جماهیر شوروی پیش از فروپاشی گرفته شده است.