۱۶ آذر نماد عدالت‌خواهی/ نمی‌توان با مقابله قرون‌وسطایی در برابر گفتمان اصیل جنبش دانشجویی ایستاد

دبیر جنبش عدالت خواه دانشجویی گفت: ۱۶ آذر نماد عدالت‌خواهی موثرترین جریان موجود در کشور است.

۱۶ آذر نماد عدالت‌خواهی/ نمی‌توان با مقابله قرون‌وسطایی در برابر گفتمان اصیل جنبش دانشجویی ایستاد

محمد جواد معتمدی نژاد دبیر جنبش عدالت خواه دانشجویی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، در واکنش به حواشی برگزاری مراسم روز دانشجو امسال با حضور رئیس جمهور در دانشگاه زاهدان با اشاره به کارنامه سیاه دولت یازدهم و دوازدهم در برخورد با دانشجویان، گفت: این دولت در دوره قبل نیز  «بستن دهان‌ها» و «بی‌توجهی به خواسته های دانشجویان» و «برخوردهای گازانبری» با جریان های دانشجویی را در کارنامه‌اش کم نگذاشته است؛ که این مسئله باعث کاهش اعتماد دانشجویان به این دولت شده است.

وی خاطر نشان کرد: در مراسم روز دانشجو امسال به هیچ یک از اتحادیه های دانشجویی و تشکل های عضو این اتحادیه اجازه صحبت داده نشد که  بنده این اقدام را بدوی‌ترین نوع سانسور و خفه کردن صدای جریان های مختلف دانشجویی می دانم.

دبیر جنبش عدالت خواه دانشجویی گفت:16   آذر نماد عدالت‌خواهی موثرترین جریان موجود در کشور است. نمی‌توان با مقابله‌ قرون‌وسطایی در برابر گفتمان اصیل جنبش دانشجویی ایستاد و مانع بیان دغدغه‌های واقعی این طیف شد.

معتمدی نژاد بیان کرد: رئیس‌جمهور با فرار از پاسخگویی به دانشجویان و پناه بردن به تریبون‌های گزینشی، نمی‌تواند به کارنامه‌ پر نقص دولتش سرپوش بگذارد.

دبیر جنبش عدالت خواه گفت: اتفاق هایی نظیر لیست 100 نفره‌ دانشگاه آزاد اسلامی و این اقدامات رئیس‌جمهور، بی‌احترامی به دانشجو و جریان های دانشجویی است. تشکل‌های دانشجویی باید در بیان حرف‌ها و دغدغه‌های شان آزاد باشند، نه اینکه با مدیریت از بیرون دانشگاه، به بازیچه دست جریان های سیاسی تبدیل‌شده و هیچ‌گونه آزادی عملی از خود نداشته باشند.

معتمدی اذعان کرد: انتخاب استان سیستان و بلوچستان توسط رئیس‌جمهور و امتناع از مرکزگرایی و تقارن این انتخاب با هفته وحدت قابل‌ تقدیر است.

واکنش دبیر جنبش عدالت خواه دانشجویی به مراسم روز دانشجوی دانشگاه زاهدان