برگزاری مراسم هفته وحدت در گینه کوناکری/ تاکید مسلمانان بر ضرورت اتحاد بیشتر

الجزیره -ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در گینه کوناکری به مناسبت ولادت رسول گرامی اسلام(ص) و هفته وحدت، برنامه ای با حضور روسای مراکز اسلامی و همچنین شماری از مسلمانان مقیم در این کشور آفریقایی برگزار کرد.

برگزاری مراسم هفته وحدت در گینه کوناکری/ تاکید مسلمانان بر ضرورت اتحاد بیشتر

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «سید حمید رضا وحید کیانی » سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم که با حضور روسای مراکز اسلامی تشیع، تسنن، تیجانیه و مسلمانان مقیم این کشور در اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، مطالبی در خصوص هفته وحدت، ضرورت انسجام بیش از پیش جامعه مسلمانان و توجه به روحیه استکبار ستیزی رسول گرامی اسلام بیان کرد.

وحید کیانی افزود: وحدت میان مسلمانان به معنای دست بر داشتن از اعتقادات و تفکرات و سلایق نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: نه تنها دین اسلام، بلکه ادیان آسمانی دیگر نیز بر ضرورت همگرایی تاکید دارند.

از سوی دیگر معاون رئیس جامعه تیجانیه ضمن تشکر از برگزاری این برنامه وحدت آفرین، بر ضرورت همدلی مسلمانان برای جلوگیری از فتنه گری تکفیری ها و سلفی ها تاکید کرد.

لازم به ذکر است به مناسبت هفته وحدت، برنامه های مختلفی در مراکز و مساجد مختلف تشیع و اهل تسنن در گینه کوناکری برگزار شد.

جمهوری گینه کشوری است در سواحل اقیانوس اطلس و در شمال غربی آفریقا که پایتخت آن شهر کوناکری است. جمعیت این کشور 10 میلیون نفر است که 85 درصد از جمعیت آن مسلمان هستند و زبان رسمی آن هم فرانسوی است.