نیروهای امدادی گیلان به حالت آماده‌باش درآمدند

مدیرکل بحران استان گیلان با اشاره به زمین‌لرزه‌ای که ساعتی پیش پیش به بزرگی 4.8 ریشتر، بخشی از این استان را لرزاند، گفت: همه نیروهای امدادی در گیلان را به حالت آماده‌باش درآورد.

خبرگزاری فارس: عباس صابر درودخانی، مدیرکل بحران استان گیلان دقایقی قبل با اشاره به زلزله‌ای که ساعتی پیش بخشی از استان گیلان را لرزاند، اظهار کرد: تاکنون هیچ‌گونه خسارتی به ستاد مدیریت بحران استان گزارش نشده است.

مدیرکل بحران استان گیلان با اعلام اینکه در حال تماس با شهرستان‌ها ازجمله شرق گیلان است تا میزان خسارات و نحوه صحیح ارائه خدمات امدادی و اولیه را مدیریت کند، گفت: ستاد مدیرت بحران استان در حال تشکیل است و در صورت لزوم در شهرستان لنگرود تشکیل خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان نیز در این راستا افزود: محل وقوع زلزله بین شهرستان لنگرود و لاهیجان بوده است.

مهدی ولی‌پور با اعلام اینکه نیروهای امدادی از شهرستان‌های لاهیجان و لنگرود در محل وقوع این زلزله حضور یافته‌اند، افزود: اگر شدت زلزله به میزانی باشد که خسارت‌ها زیاد باشند حتماً در کمک‌های اولیه به روستاهای زلزله‌زده ارسال خواهد شد.

وی از آماده‌باش نیروهای امدادی در گیلان خبر داد و گفت: همکاران ما همیشه در حال آماده‌باش هستند و با توجه به اینکه هواشناسی هشدارهایی مبنی بر بارش برف و باران داده بود یقیناً آمادگی این نیروها بیش‌ از پیش است.