دستگیری عامل انتشار تصاویر مستهجن در فضای مجازی

تهران - ایرنا - پلیس در اعلام مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته از دستگیری عامل انتشار تصاویر مستهجن در فضای مجازی خبرداد.

دستگیری عامل انتشار تصاویر مستهجن در فضای مجازی

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلس، سرهنگ شاهین حسنوند رییس پلیس فتا استان خوزستان همچنین در این مدت از دستگیری دعانویس اینترنتی خبر داد که با وعده های دروغین بخت گشایی اقدام به کلاهبرداری از طعمه های خود می کرد.

وی در این باره افزود: چندی پیش شخصی به این پلیس مراجعه و اعلام کرد به آگهی درج شده در یکی از سایت‌ها با عنوان دعا نویسی و بخت‌گشایی مراجعه و طی تماس با شخص آگهی دهنده که اظهار نموده بود به خاطر اعتقادات قوی مذهبی می‌تواند هر مشکلی را حل کند در مجموع مبلغی بیش از 200 میلیون ریال به حساب آگهی دهنده واریز و در ادامه متوجه کلاهبرداری نامبرده شده است.

وی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی پرونده و با احتمال گستردگی کلاهبرداری از سایر شهروندان پرونده به طور جد در دستور کار این پلیس قرار گرفت و طی تحقیقات فنی و پلیسی متهم شناسایی و با دستور مقام محترم قضایی دستگیر شد.

رییس پلیس فتا استان خوزستان تصریح کرد: متهم که از طریق آگهی مذکور با دریافت وجه پیش پرداخت از آنها قول بخت گشایی در زندگی با دعا نویسی داده بود در بازجویایی اولیه منکر موضوع کلاهبرداری شد ولیکن پس از مواجهه با ادله و مستندات مربوطه به بزه خود اعتراف و انگیزه خود را سود‌جویی اعلام کرد.

**دستگیری عامل انتشار تصاویر مستهجن در فضای مجازی

سرهنگ ‌حاج‌علی صالحی‌ رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی غرب استان تهران گفت: با توجه به رصد فضای مجازی توسط کارشناسان دایره اطلاعات و تشکیل پرونده قضایی مبنی بر انتشار تصاویر مستهجن در یکی از شبکه‌های اجتماعی، در بررسی‌های اولیه مشخص شد شخصی به هویت ناشناس با ایجاد صفحه‌ای در شبکه اجتماعی مجازی در حال انتشار عکس و فیلم‌های غیر اخلاقی می‌باشد که با بررسی‌های تکمیلی و اقدامات کارشناسی، متهمین(گردانندگان گروه) شناسایی شدند.

وی افزود: در ادامه با هماهنگی مقام محترم قضایی به این پلیس احضار و در اظهارات خود بیان داشتند، با بی‌اطلاعی از جرم بودن این موضوع، اقدام به ساخت و بارگذاری محتویات مستهجن کرده‌اند. علی ایحال پرونده به همراه متهمین جهت سیر مراحل قانونی و صدور قرار تحویل مقام قضایی شد.

**دام های فاقد مجوز در بندرگز کشف شد

سرهنگ عباس حیدری فرمانده انتظامی بندرگز استان گلستان از کشف 67 راس دام فاقد مجوز در این شهرستان خبر دادو گفت: در پی اجرای طرح کنترل تردد خودروهای عبوری درسطح شهرستان ، ماموران انتظامی' بندرگز' با انجام ایست و بازرسی مقطعی در پلیس راه 'وکنده' ، با 2 کامیون حامل دام برخورد که در بررسی به عمل آمده در مجموع تعداد 67 گاو فاقد مجوز کشف شد.

وی ادامه داد: ارزش ریالی دام های کشف شده 2 میلیارد و 10میلیون ریال برآورد شده است و دام های کشف شده پس از صورتجلسه و هماهنگی قضائی تحویل مراجع ذیصلاح شد.

**110کیلو حشیش در گلستان کشف شد

سرهنگ مسعود فروزان نیا جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان از کشف 110 کیلوگرم حشیش در یک عملیات پلیسی خبر داد و گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان شب گذشته با همکاری مأموران ایست و بازرسی 'تیل آباد آزاد شهر' موفق به توقیف کامیون حامل مواد مخدر شدند.

وی گفت : در این عملیات مقدار110 کیلوگرم حشیش که به طرز ماهرانه جاسازی شده بود، کشف شد.

جانشین فرماندهی انتظامی گلستان با اشاره به دستگیری 2 متهم و توقیف 2دستگاه گوشی تلفن همراه خاطر نشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

**کشف 84 رأس دام فاقد مجوز حمل

سرهنگ سهراب خسروی فرمانده انتظامی شهرستان البرز از کشف 84 رأس دام فاقد مجوز حمل در این شهرستان خبر داد و گفت:مأموران یگان امداد شهرستان البرز حین کنترل خودروهای عبوری در عوارضی آزادراه 'قزوین - کرج' ، یک دستگاه کامیونت 'ایسوزو' حامل دام را برای بررسی متوقف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ماموران در بازرسی از این کامیون، تعداد 84 رأس گوسفند بدون مجوز حمل کشف کردند، گفت: دام های مکشوفه از استان 'زنجان' به مقصد استان 'تهران' بارگیری شده بود.

وی با تاکید بر اینکه ارزش محموله مکشوفه بنا به نظر کارشناسان، 500 میلیون ریال برآورد شده است افزود: دام های مکشوفه تحویل اداره دامپزشکی و فرد متخلف پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

**توقیف کالای قاچاق میلیاردی

سرهنگ یداله رستمی فرمانده انتظامی شهرستان آذرشهر استان آذربایجان شرقی از توقیف 2 دستگاه وانت نیسان و کشف کالای قاچاق به ارزش 2 میلیارد و 100 میلیون ریال خبر داد.

وی گفت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تشدید اقدامات کنترلی و مبارزه با ورود و خروج کالاهای قاچاق در یکی از محورهای مواصلاتی 2 دستگاه خودرو وانت نیسان را متوقف کردند و ماموران در بازرسی از خودروهای توقیفی، 26 هزار و 880 بسته توتون تنباکو، 260 هزار نخ سیگار، 18حلقه لاستیک و 78 ثوب البسه زنانه قاچاق کشف کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه 2 قاچاقچی در این زمینه دستگیر شدند، افزود: متهمان، محموله قاچاق کشف شده را از استان های مرزی بارگیری و قصد انتقال به استان های مرکزی کشور را داشتند که در 'آذرشهر' دستگیر شدند. ارزش ریالی محموله قاچاق کشف شده برابر اعلام کارشناسان 2میلیارد و 100میلیون ریال برآورد شده و متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

**توقیف محموله ظروف آشپزخانه

سردارمحسن خانچرلی فرمانده انتظامی غرب استان تهران از توقیف محموله یک میلیارد و700میلیونی ظروف آشپزخانه قاچاق خبر داد.

وی گفت : مأموران گشت یگان امداد حین کنترل وسایل نقلیه عبوری در محورهای اصلی 'تهران-ساوه' به یک دستگاه خودروی سنگین مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

خانچرلی تصریح کرد : مأموران در بازرسی از قسمت بار خودرو موفق به کشف ۶۵۵ کارتن انواع لوازم آشپزخانه خارجی قاچاق شده و متهم را دستگیر و جهت بررسی و بازجویی به پلیس آگاهی منتقل شدند.

این مقام ارشد انتظامی افزود : متهم دستگیر شده در بازجویی ها به جرم خود اعتراف کرده و گفته است محموله قاچاق کشف شده را به صورت غیرقانونی در یکی از استان های غربی کشور بارگیری کرده و قصد انتقال آن به تهران بزرگ را داشته که با هوشیاری مأموران موفق نشده است.

به گفته کارشناسان، ارزش ریالی محموله قاچاق کشف شده یک میلیارد و700میلیون ریال محاسبه و قاچاقچی دستگیر شده پس از تشکیل پرونده ، تحویل مرجع قضائی شد.

**کامیون حامل 24 تن برنج قاچاق در فراشبند توقیف شد

فرمانده انتظامی فراشبند استان فارس از توقیف یک تریلر و کشف 24 تن برنج قاچاق به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی رزمجویی گفت: ماموران انتظامی شهرستان فراشبند هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلر حامل برنج مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

وی افزود: با بررسی ماموران مشخص شد کامیون مذکور حامل 24 تن برنج قاچاق و فاقد مدارک گمرکی بوده که براساس نظریه کارشناسان ، ارزش ریالی محموله یک میلیارد و 200 میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ رزمجویی با اشاره به اینکه متهم برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، خاطر نشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا در دستور کار پلیس قرار دارد و با قاچاقچیان برخورد قاطع می شود.

**زورگیری مسلحانه در پوشش آگهی فروش خودرو

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری 2 نفراز سارقان خبر داد که به بهانه فروش یک دستگاه خودرو سواری از خریداران به صورت مسلحانه زورگیری می کردند.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم گفت: در اوایل آبان ماه سال جاری، فردی با مراجعه به کلانتری 158 کیانشهر به مأموران اعلام کرد توسط سرنشیان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ، با تهدید اسلحه کمری، مورد زورگیری و سرقت عابر بانک قرار گرفته و سارقان بلافاصله پس از سرقت عابر بانک اقدام به برداشت مبلغ 6 میلیون تومان وجه نقد از حسابش کرده اند.

وی افزود: با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع 'سرقت مسلحانه' و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: مال باخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت 'چندی پیش در اتوبان بعثت، یک دستگاه خودرو پراید را مشاهده کردم که پشت شیشه عقب آن آگهی فروش خودرو درج شده بود؛ با شماره تلفن داخل آگهی تماس گرفته و با صاحب پراید برای بازدید خودرو ، ساعت 17:00 اول آبان ماه امسال در شهرک شهید بروجردی – قرار ملاقات گذاشتیم ؛ دو نفر به عنوان فروشنده در محل قرار حاضر شدند و پس از صحبت های اولیه در خصوص قیمت خودرو و توافق بر سر قیمت نهایی، فروشنده از من خواست تا یک موجودی از حساب بانکی خود به او نشان دهم تا اطمینان یابد واقعا خریدار هستم . از آنجایی که واقعاً قصد خرید خودرو را داشتم، به همراه این دو نفر به مقابل خودپرداز رفتیم که به محض گرفتن موجودی حساب و اطمینان از وجود پول ، ناگهان با نشان دادن اسلحه کمری به سمت من حمله ور شده و ضمن ضرب و شتم شدید اقدام به سرقت از عابر بانکم کردند؛ آنها به سرعت از محل متواری شده و در کوتاه ترین زمان مبلغ 6 میلیون تومان وجه از داخل حسابم برداشت کردند.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دارِ معاونت جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ به نام 'الف . ک' ( 52 ساله ) شدند.

بررسی سوابق 'الف . ک' حکایت از آن داشت که وی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف سرقت، مواد مخدر، نزاع و درگیری است که در یک فقره از دستگیری ها، به اتهام مشارکت در جنایتِ مورخه 01. 02. 1386 که طی آن مردی 50 ساله با دست و پای بسته در منطقه خاوران به قتل رسیده بود، دستگیر و پس از دستگیری متهم اصلی پرونده و اعتراف صریح به جنایت و به دستور مقام قضائی از زندان آزاد شده بود.

با شناسایی دقیق تصویر 'الف . ک' از سوی مال باخته، کارآگاهان به مخفیگاه وی در شهرستان اسلامشهر –شهرک واوان مراجعه و در اوایل آذرماه اقدام به دستگیری 'الف . ک' کردند .

'الف . ک' در همان مراحل اولیه تحقیقات به سرقت از مال باخته با همدستی یکی از دوستانش به نام 'ن . ق' (53 ساله) اعتراف کرد و عنوان داشت که خودرو پراید نیز متعلق به همدستش 'ن . ق' بوده است؛ بلافاصله 'ن . ق' نیز در همان تاریخ دستگیر و به همراه 'الف . ک' به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم گفت: متهمان پس از انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در همان مراحل اولیه تحقیقات صراحتاً به زورگیری از مال باخته و انجام سرقت های مشابه در پوشش فروش خودرو اعتراف کردند که در ادامه تحقیقات، محل ارتکاب تعدادی از سرقت ها در شهرهای حاشیه تهران شناسایی، تحقیقات برای شناسایی سایر شکات و مال باختگان در دستور کار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات و مال باختگانی که بدین شیوه و شگرد و توسط افرادی در پوشش فروش خودرو بویژه فروش یک دستگاه خودرو پراید مورد سرقت و زورگیری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی تصویر متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

**محموله باطری های قاچاق به مقصد نرسید

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا استان اصفهان از کشف یک محموله باطری خارجی قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال و دستگیری یک قاچاقچی خبر داد.

سرهنگ محمدحسین باباکلانی گفت : ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده ولوو مشکوک و جهت بازرسی آن را متوقف کردند.

وی افزود: این خودرو حامل 20 پالت باطری خارجی فاقد مدارک گمرکی بود که توسط کارشناسان 3 میلیارد ریال ارزش گذاری شد.

سرهنگ باباکلانی گفت: در این زمینه راننده دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

**کشف قریب به یک تن مواد مخدردر کرمان

سردار رضا بنی اسدی فر فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف قریب به یک تن مواد مخدر و دستگیری یک قاچاقچی در شهرستان جیرفت خبر داد و گفت: شامگاه یکشنبه ماموران پلیس شهرستان جیرفت از انتقال یک محموله سنگین مواد مخدر که از شرق کشور به سمت استان های مرکزی و شمالی بارگیری شده بود مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از تکمیل اطلاعات خود، مسیر تردد قاچاقچیان را در محور 'جیرفت-ساردوئیه' تحت کنترل قرار دادند و در عملیاتی غافلگیرانه یک دستگاه کامیون حامل مواد را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: در بازرسی از این کامیون 958 کیلوگرم تریاک کشف و یک متهم نیز در این زمینه دستگیر شد و قاچاقچیان به همراه کامیون توقیفی و مواد کشف شده تحویل مراجع قضائی شدند.