نامزد انتقام جو به دام پلیس فتا افتاد

رییس پلیس فتای استان بوشهر از شناسایی و دستگیری فردی در بوشهر که با ارسال پیام در یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایلی اقدام به تهدید و ایجاد مزاحمت برای دختر جوان کرده بود، خبر داد.

خبرگزاری فارس: مهدی قاسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار کرد: پلیس فتای استان بوشهر در پی شکایت دختر جوانی مبنی بر ایجاد مزاحمت و تهدید غیراخلاقی به وی در فضای مجازی، بلافاصله اقدامات خود را برای شناسایی عامل مزاحمت آغاز کرد.

وی افزود: در اظهارات این خانم جوان مشخص شد، مدتی است فرد ناشناسی از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایلی ایجاد مزاحمت کرده و وی را تهدید غیراخلاقی می‌کند که باعث برهم خوردن آسایش و امنیت روانی خانواده‌اش شده است.

رییس پلیس فتای استان بوشهر تصریح کرد: کاراگاهان این پلیس، با انجام تحقیقات تخصصی در کمترین زمان ممکن با استفاده از سرنخ‌های دیجیتالی، مزاحم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به پلیس انتقال دادند.

این مقام انتظامی یادآور شد: متهم در وهله اول منکر ارتکاب هرگونه جرمی شد اما پس از مواجهه با شواهد و مستندات گردآوری شده، لب به اعتراف گشود و اظهار کرد شاکی نامزد سابق بنده بوده و مدتی پیش به من جواب منفی داد و نامزدی‌اش را با من بهم زد، من نیز با انگیزه انتقام، اقدام به مزاحمت و تهدید به طور ناشناس در فضای مجازی کردم و چون از اکانت‌های ناشناس استفاده می‌کردم هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم شناسایی شوم.

قاسمی عنوان کرد: متهم که از کرده خود نادم و پشیمان بود به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قضایی تحویل مراجع ذی‌صلاح شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان بوشهر تصریح کرد: فردی که موجب ایجاد مزاحمت اینترنتی برای شخص دیگری شود طبق قانون جرایم رایانه‌ایی به حبس از سه ماه تا دوسال یا جزای نقدی یا هر دو آن محکوم می‌شود.