دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در البرز

کرج - ایرنا- فرمانده انتظامی البرز اعلام کرد: اعضای باند جعل اسناد و کلاهبرداری با 2فقره پرونده زمین خواری دراین استان شناسایی و دستگیر شدند.

دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در البرز

به گزارش ایرنا، سردار عباسعلی محمدیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی ارسال یک فقره پرونده از دادسرای کرج به پلیس آگاهی البرز برای تحقیقات و شناسایی افراد جاعل، رسیدگی تخصصی به موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی اظهارات شاکی این پرونده مشخص شد مالباخته ملکی را به مبلغ 17میلیارد ریال از شخصی خریداری کرده که پس از مدتی متوجه می شود ملک مذکور متعلق به شخص دیگری بوده و فروشنده با سندسازی جعلی اقدام به فروش مال غیر کرده است.

محمدیان گفت: با تحقیقاتی که از فروشنده ملک صورت گرفت، مشخص شد وی نیز این ملک را از یک زن خریداری کرده که با توجه به اظهارات شاکیان و استعلام اداره ثبت محرز شد سندهای ارائه شده به خریداران جعلی بوده و ملک مذکور نیز از طریق ستاد اجرایی توقیف شده است.

وی بیان کرد: پس از انجام تحقیقات بیشتر وجود یک باند زمین خواری در این پرونده به قطعیت رسید و دستور لازم برای شناسایی اعضای باند جعل و کلاهبرداری اخذ شد.

وی خاطرنشان کرد: مأموران پلیس آگاهی پس از شناسایی فروشنده زن کلاهبردار وی را دستگیر کردند که در تحقیقات اولیه اعتراف کرد به دلیل مشکلات مالی با چندنفر دیگر همدست شده و با سندسازی، ملک مذکور را به خریدار فروخته و پس از نقد کردن چک ها مبلغ 23 میلیون تومان دریافت کرده است.

این فرمانده افزود: با تلاش ماموران 6 نفر از همدستان متهم نیز شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی البرز اظهارداشت که با تحقیقات تکمیلی مشخص شد که اعضای این باند یک قطعه زمین را نیز به مبلغ چهارمیلیارد و 500 میلیون ریال به فرد دیگری فروخته و به همین روش از وی کلاهبرداری کرده اند.

وی افزود: دراین رابطه 7 متهم با 215 میلیاردریال کلاهبرداری دستگیر و پرونده آن ها تحویل مراجع قضایی شد.