کشف بیش از 11 تن چوب قاچاق در لنگرود و تالش

رشت - ایرنا - مأموران نیروی انتظامی استان گیلان در عملیات های جداگانه ای، در مجموع بیش از 11 تن چوب قاچاق در شهرستان های لنگرود و تالش کشف و ضبط کردند.

کشف بیش از 11 تن چوب قاچاق در لنگرود و تالش

به گزارش روز یکشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده انتظامی لنگرود گفت: ماموران انتظامی بخش اطاقور در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر اینکه فردی اقدام به قطع درختان بدون مجوز و قاچاق چوب می کند، پس از اطمینان از صحت موضوع و شناسایی متهم، به محل دپو چوب ها رفته و در بازدید از این مکان، 50 اصله چوب قاچاق درختان کاتین، اوجا و بلوط به وزن سه تن کشف و ضبط شد.

سرهنگ مجید نیکوئی ادامه داد: در یک عملیات دیگر ماموران انتظامی بخش اطاقور فردی را که به صورت غیر مجاز اقدام به قطع درختان می کرد، شناسایی و در بازدید از محل دپو چوب ها ، 14 اصله چوب قاچاق از نوع درختان للیک و توسکا به وزن سه تن کشف و ضبط کردند.

وی بیان داشت: در مجموع شش تن چوب قاچاق به ارزش 25 میلیون ریال از دو متهم 41 و 45 ساله کشف و ضبط و آنان برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.

شهرستان لنگرود در 60 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

بر اساس گزارش دیگری از واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی تالش از کشف بیش از پنج تن چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ عباس اسماعیلی اظهار داشت: ماموران انتظامی حین گشت زنی در بخش کرگانرود، به یک دستگاه کامیون که در حال حمل چوب بود، مشکوک و در بازرسی از آن، 60 اصله چوب قاچاق به وزن پنج تن و 250 کیلوگرم و ارزش 50 میلیون ریال کشف و ضبط شد.

وی از شهروندان خواست برای حفظ میراث طبیعی و خدادادی و خنثی سازی اقدام سودجویانه قاچاقچیان، موارد مشکوک را به پلیس 110 اطلاع دهند.

شهرستان تالش در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.