آخرین شمار جانباختگان زلزله کرمانشاه 521تن اعلام شد

تهران -ایرنا - سازمان پزشکی قانونی درآخرین اعلام (صبح امروز یکشنبه) از جانباختگان زلزله کرمانشاه گفت :شمار جانباختگان زلزله کرمانشاه 521تن است .

آخرین شمار جانباختگان زلزله کرمانشاه 521تن اعلام شد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان پزشکی قانونی ،پیش از این شمار جانباختگان این زلزله 505تن اعلام شده بود که صبح امروز با افزایش 16تن دیگر این آمار به 521 تن رسید که یک تن از آنها مجهول الهویه است .

بر اساس این گزارش ،با شناسایی و معرفی 16 جسد دیگر از متوفیان زلزله کرمانشاه، تعداد اجساد این حادثه به 521 تن افزایش یافت. از این اجساد 14 تن مربوط به سرپل ذهاب است که اجساد آنها توسط کمیته تجسس شناسایی شد، 2 فوتی دیگر نیز مربوط به شهرستان ثلاث باباجانی است که یک تن از آنها در اثر زلزله قطع نخاع شده بود و پس از انتقال از بیمارستان به منزل جان خود را از دست داد و یک تن دیگر نیز توسط کمیته تجسس شناسایی شد.

**آمار جانباختگان به تفکیک شهر

سرپل ذهاب: 460 (یک تن مجهول الهویه)

کرند: 19 تن

قصر شیرین: 16

ثلاث: 16تن

کرمانشاه:یک تن

تازه آباد: یک تن

ازگله: 6تن

اسلام آباد: یک تن

یک تن شهر نامشخص

به گزارش ایرنا زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر ساعت 21 و 48 دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبان ماه) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.

این زلزله در استان کرمانشاه حوالی ازگله در عمق 11 کیلومتری زمین روی داد.

شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که در بیشتر استان ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.

براساس آخرین اطلاعات اعلام شده، تاکنون در این زمین لرزه بیش از 12 هزار نفر مصدوم شده اند و این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.