قمه‌ کشیِ دسته‌ جمعی به خاطر ضبط ماشین

ظهر هشتم آذر‌ماه به قاضی مرادی، بازپرس ویژه قتل تهران خبر رسید که جوانی به نام سامان با ضربات چاقو به قتل رسیده است. تحقیقات در این خصوص آغاز و مشخص شد که قربانی از شب قبل(هفتم آذرماه) در بیمارستان الغدیر بستری بوده اما با وجود تلاش پزشکان جانش را از دست داده بود.

روزنامه همشهری نوشت: ظهر هشتم آذر‌ماه به قاضی مرادی، بازپرس ویژه قتل تهران خبر رسید که جوانی به نام سامان با ضربات چاقو به قتل رسیده است. تحقیقات در این خصوص آغاز و مشخص شد که قربانی از شب قبل(هفتم آذرماه) در بیمارستان الغدیر بستری بوده اما با وجود تلاش پزشکان جانش را از دست داده بود.

بررسی‌ها حکایت از این داشت که او در جریان یک درگیری دسته‌جمعی به قتل رسیده و به جز او چند نفر دیگر هم زخمی شده و در بیمارستان بستری هستند. مأموران پلیس و قاضی جنایی برای کشف حقیقت راهی محل درگیری شدند. تحقیقات نشان می‌داد که دعوا مقابل یک مغازه صوتی و تصویری در شرق تهران رخ داده است.

صاحب مغازه مردی به نام محمد بود که با چند نفر از دوستانش با سامان(مقتول) و دوستان وی درگیر شده بود. کارآگاهان در تحقیقات میدانی پی بردند که شب حادثه سامان برای خرید ضبط ماشین به مغازه محمد رفته اما بر سر قیمت ضبط درگیر شده بودند. پس از آن سامان از مغازه خارج شده و پیش دوستانش رفته بود.

او در جمع دوستانش گفته بود که محمد گرانفروش است و قیمت ضبط را خیلی گران‌تر از مغازه‌های دیگر گفته است. علاوه بر این گفته بود که محمد با لحن تندی با او صحبت کرده است. پس از آن نیز با دوستانش به مغازه محمد رفته و داد و فریاد راه انداخته بودند. این اما پایان ماجرا نبود چرا که محمد با دیدن آنها، دوستانش را که در نزدیکی مغازه بودند، خبر کرده و 2گروه با چاقو و قمه به جان یکدیگر افتاده بودند.

در این میان سامان و برادر محمد با ضربات چاقو زخمی شده و علاوه بر آنها چند نفر از رهگذران که از آن خیابان عبور می‌کردند نیز با ضربات چاقو مجروح شده که به بیمارستان منتقل شده بودند. بررسی‌های مأموران مشخص کرد که در جریان این نزاع دسته‌جمعی به چند خودرو که در آن خیابان پارک بود نیز ‌خسارت وارد شده بود.

با این اطلاعات 5نفر از افرادی که در درگیری حضور داشتند، دستگیر شدند و قاضی جنایی دستور بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته را صادر کرد تا مشخص شود که سامان(مقتول) با ضربه چاقوی چه‌کسی جانش را از دست داده است. از سوی دیگر تحقیق از شاهدان و افرادی که مجروح شده‌اند ادامه دارد تا قاتل اصلی شناسایی شود.