ارزیابی روستاهای زلزله زده کرمان پایان یافت

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امدادونجات گفت: ارزیابی روستاها در استان کرمان پایان یافت و در زمان حاضر نیز توزیع اقلام موجود در منطقه با نظر استاندار و مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان به صورت اردوگاهی در هر روستا آغاز شده است.

ارزیابی روستاهای زلزله زده کرمان پایان یافت

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی افزود: 9 تیم ارزیاب، 26 روستا را ارزیابی کردند که چهار روستا بین 30 تا 70 درصد خسارت دیده بود و ساکنان این روستا ها هم به اسکان موقت و اضطراری نیاز داشتند که با هماهنگی های انجام شده، اسکان اضطراری آنها تا عصر امروز تمام می شود.

وی اظهار کرد: با توجه به مقاوم سازی که در پی زلزله‌های قبل در این مناطق انجام شده بود، خوشبختانه در این زلزله تا این لحظه تنها پنج نفر بر اثر ریزش آوار مصدوم شدند که به صورت سرپایی کارهای درمانی آنها انجام شده است.

سلیمی اضافه کرد: 42 نفر نیز حین فرار از ساختمان ها دچار جراحات مختصری شده بودند که درمناطق خودشان مورد مداوا قرار گرفتند.

رئیس سازمان امدادونجات یادآور شد: 9 تیم در این عملیات کارهای ارزیابی اولیه را انجام دادند و همچنین از دو تیم سگ‌های زنده یاب جستجوگر و 2 فروند بالگرد نیز استفاده کردیم که این بالگردها کمک بسیاری کردند تا بتوانیم در سریع ترین زمان ممکن ارزیابی ها را از مناطق زلزله زده انجام دهیم.

**اسکان اضطراری 75 نفر توسط 67 نیروی عملیاتی

سلیمی گفت: تاکنون 75 مصدوم توسط 67 نیروی عملیاتی و 12 تیم عملیاتی امدادرسانی شده‌اند.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 درجه در مقیاس امواج درونی زمین، ساعت 6:2 دقیقه صبح جمعه کرمان را لرزاند و تا ساعت 16 امروز 85 پس لرزه داشته که بزرگ ترین پس لرزه 5.5 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین ثبت شده است.